Skip to content Skip to footer

Ustroń – nie tylko sanatorium

Ustroń to miejscowość kojarząca się głównie z kuracjuszami oraz popularnym programem Sanatorium Miłości. Tymczasem to miasto i jego okolice to znacznie więcej niż tylko wody zdrojowe i borowiny – oferuje ono piękne trasy spacerowe i wiele możliwości aktywnego wypoczynku, a nowoczesne apartamenty Ustroń zapewnią komfortowy nocleg.

Ustroń – zdrowie i wypoczynek

Od XIX wieku, odkąd w Ustroniu odkryto źródła dobroczynnej dla organizmu wody zdrojowej, miejscowość przyciąga osoby cierpiące na różne schorzenia. Ale do Ustronia przyjeżdża się nie tylko poprawić zdrowie i samopoczucie. Oprócz typowych sanatoriów, na wczasowiczów czekają komfortowe ustroń apartamenty. Cała rodzina może znaleźć w tym mieście coś dla siebie i spędzić ciekawe wakacje. Na spacer można się udać do miasteczka o pięknej architekturze, słynącego z rynku z dziewiętnastowiecznym ratuszem czy do Parku Zdrojowego z tężnią oraz zabytkową Pijalnią Wód. Największą atrakcją dla dzieci jest położony w okolicy Leśny Park Niespodzianek, w którym można podziwiać z bliska sarny, daniele czy muflony.

Ustroń dla aktywnych

Ustroń to doskonała miejscowość dla wszystkich lubiących górskie wędrówki. Jest to miejscowość położona w górach, stąd stanowi ona świetną bazę wypadową dla pieszych turystów. Największą popularnością cieszy się czerwony, Główny Szlak Beskidzki biegnący z centrum Ustronia na Równicę i wspinający się na Czantorię. To właśnie ta ostatnia góra o wysokości 995 m n.p.m, jest celem wędrówek. Można też na nią wjechać kolejką linową, podziwiając widoki. Na szczycie wzniesienia znajduje się wieża widokowa, z której widać okolicę. Miasto Ustroń stworzyło też bardzo atrakcyjne znakowane szlaki spacerowe, między innymi Szlak Miejski, Szlak Zabytkowy czy Szlak Rycerski. Ustroń to też popularna miejscowość wśród rowerzystów, a w zimie przez narciarzy. Znajdzie się tu nie tylko obiekty sanatoryjne. Położone w centrum miasta apartamenty w Ustroniu czekają na wszystkich, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek.

Ustroń apartamenty – wygodna baza wypadowa

Każdy, kto wybierze apartamenty Ustroń, spędzi wypoczynek w komfortowych warunkach. Nowoczesne wyposażenie – kuchnia, łazienka oraz salon zadowolą każdego. Jest to też dobry pomysł na nocleg zarówno dla indywidualnych podróżników, jak i dla rodzin. Apartamenty w ustroniu położone niedaleko centrum miasta stanowią bazę wypadową do zwiedzania miasta czy wyjścia na szlaki spacerowe, ale też dla tych, którzy wybierają górskie lub rowerowe wycieczki.