Skip to content Skip to footer

Jak trafić do szerokiej grupy odbiorców?

Jak powszechnie wiadomo, stron internetowych jest wiele. Niektóre są bardzo dobre, inne – gorsze. Rozróżniają się tematyką, czytelnością, grafiką, językiem oraz grupą odbiorców, do których są skierowane. Jeżeli chcemy posiadać dobrą stronę internetową, która trafi do szerokiej grupy odbiorców, warto pamiętać o kilku wskazówkach.

Po pierwsze – pomysł

To rzecz, od której zazwyczaj rozpoczynamy tworzenie strony internetowej lub jej zmianę. W związku z tym, iż internet przepełniony jest stronami o naprawdę różnorodnej tematyce – ciężko stworzyć coś oryginalnego i wyjątkowego. Jednak, niektórym się udaje. Warto stworzyć coś niebanalnego, czego do tej pory internet nie znał.

Po drugie – konsekwencja

Inicjowanie nowej strony internetowej nie jest prostą sprawą. Na pewno należy liczyć się z faktem, iż na początku musimy poświęcić jej wiele pracy i czasu. Bez względu jaki charakter będzie biała nasza strona (blog, sklep internetowy) musimy zadbać o jej wysoką jakość.

Po trzecie – grupa odbiorców

Określenie grupy odbiorców jest bardzo ważne przy inicjowaniu nowej strony lub jej aktualizacji. Warto określić, czy np. nasz sklep internetowy jest skierowany do kobiet czy mężczyzn, a może do obydwu płci. Na jaką grupę wiekową liczymy? Sklep, który będzie sprzedawać ubrania młodzieżowe powinien charakteryzować się językiem młodzieżowym, kolorami oraz prostymi komunikatami. Z kolei sklep internetowy ze sprzętem wędkarskim powinien opiewać w fachowy język, tak by klienci poczuli, iż znajdują się w profesjonalnym miejscu.

Po czwarte – pozycjonowanie google adwords

Każda (bez względu na tematykę) strona powinna być łatwa w odnalezieniu dla odbiorców. Taką możliwość daje choćby pozycjonowanie adwords, które polega na tym, iż po wpisaniu konkretnego wyrazu lub zestawienia słów – najbardziej odpowiadające temu zagadnieniu strony pojawią się w wyszukiwarce w pierwszej kolejności. Wielu firmom także zależy, by klienci właśnie na ich strony trafili jako pierwsi, dlatego sami wykupują pozycjonowanie adwords. Stało się to wręcz swoistą formą reklamy, dzięki której w bardzo krótkim czasie można zdobyć nową i szeroką rzesze nowych klientów. Co ciekawe, pozycjonowanie google adwords szybko ma odzwierciedlenie w wynikach wyszukiwania oraz w sprzedaży konkretnych produktów lub usług. Im firma wyżej znajduje się w rankingu, tym częściej odwiedzana jest przez nowe osoby, z których część staje się stałym klientem konkretnej marki. Google adwords pozycjonowanie stało się pewną formą promocji stron, dlatego też przy ich tworzeniu warto tym zagadnieniem się zainteresować. Na początku tworzenia strony (i marki) google adwords pozycjonowanie jest jednak bardzo przydatne.