Skip to content Skip to footer

United Parcel Service

United Parcel Service to kryjąca się pod tą nazwą, popularna firma kurierska UPS. Jest to największa i najstarsza tego typu firma na świecie. Aktualnie jej siedziba znajduje się w Atlancie w stanie Georgia.

Historia United Parcel Service

Firma została założona w 1907 roku przez Jima Caseya, który na jej otwarcie pożyczył od kolegi sto dolarów. Na początku założyciel posiadał tylko jeden samochód, którym osobiście dostarczał zlecone ups przesyłki. Obecnie przesyłki UPS dostarczyć może za pomocą 280 samolotów, 96 105 samochodów dostawczych i ciężarowych oraz motocykli specjalnie przystosowanych do transportu paczek. Jeszcze trzydzieści lat temu UPS przesyłki dostarczał do ponad miliona stałych klientów. Obecnie liczba ta wynosi około piętnastu milionów odbiorców. Co najważniejsze przesyłki UPS docierają do ponad dwustu krajów na całym świecie, w tym Polski.

Rodzaje przesyłek w United Parcel Service

United Parcel Service oferuje usługi gwarantowanego doręczenia, co oznacza, że są w stanie dostarczyć przesyłkę konkretnego dnia o konkretnej porze, w większość miejsc na świecie oraz takie usługi jak specjalne traktowanie paczki. W swojej ofercie posiada krajowe przesyłki standardowe, dla paczek, które nie wymagają pilnej dostawy kolejnego dnia roboczego, co jest możliwe dzięki przesyłce ekspresowej.

Dostarczenie międzynarodowej przesyłki standardowej jak i ekspresowej jest mocno uzależnione od miejsca jej zaadresowania. Oczywistym jest, że na drugi koniec świata paczka nie będzie w stanie dotrzeć dwadzieścia cztery godziny później. Istnieje również możliwość zlecenia frachtem priorytetowym morskim i lotniczym, z zastrzeżeniem, że przesyłka nie będzie ważyć więcej niż siedemdziesiąt kilogramów.

UPS wycena przesyłki

Cena przesyłki uzależniona jest o kilku bardzo istotnych czynników. Jednym z najważniejszych jest miejsce doręczenia czyli odległość. Znajdująca się na stronie UPS wycena uwzględnia rodzaj i kraj do jakiego adresowana jest przesyłka. Równie istotna jest waga. Jak już wspomniano fracht możliwy jest do siedemdziesięciu kilogramów. Wiele firm kurierskich posiada swoje limity wagowe i wielkościowe przesyłek. Innymi bardzo ważnymi czynnikami są cło i podatek, dodatkowe ubezpieczenie oraz zadeklarowany rodzaj wysyłki czyli ekspres lub standardowe doręczenie paczki.