Skip to content Skip to footer

Jaką pościel dziecięcą wybrać?

Urządzając pokój dziecka trzeba dopilnować wielu rzeczy. Jednym z ważniejszych elementów w pokoju malucha jest łóżeczko oraz pościel. Maluch ma bardzo delikatną skórę, dlatego pościel dziecięca do łóżeczka 100×135 musi być wysokiej jakości, najlepiej wykonane z dobrej, grubej bawełny. Na co zwrócić uwagę, wybierając pościel?

Odpowiedni rozmiar pościel

W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiedni rozmiar pościel. na początku rodzice kupują pościel 80×100 cm, gdy maluch trochę podrośnie, trzeba ją wymienić na większą na przykład pościel dziecięca 100×135 dobrze się sprawdzi. Pod taką kołdrą mogą spać 2-3 latkowie. Jak już wybierzemy odpowiedni rozmiar, przychodzi czas na wybór odpowiedniego wzoru i koloru. Dziecko jest jeszcze małe, żeby samodzielnie zdecydować, jaka pościel mu się podoba, więc możemy zrobić to sami. Dobrze sprawdzi się pościel dla dzieci 100×135 w neutralnych barwach. Warto stawiać na pastele, beże, szarości, pstrokate, przepełnione barwami pościele, warto zostawić na przyszłość. Taka pościel jest inwestycją na kilka lat, dlatego na tym elemencie wyposażenia łóżeczka nie warto oszczędzać. Bardzo ważne jest to, żeby pościel była wykonana z wysokiej jakości bawełny. Prawda jest taka, że choć większość firm produkuje pościele w 100% bawełniane, to jakość materiału niekiedy pozostawia wiele do życzenia.

Z jakiego materiału?

Najczęściej spotykana pościel dziecięca do łóżeczka 100×135 jest wykonane z flaneli, satyny, kory, adamaszku, perkalu, dżerseju albo batysty. To włókna bawełniane, z których przeważnie wykonywane są pościele, prześcieradła. Dobrze sprawdzi się pościel dla dzieci 100×135 wykonana na przykład z faneli, bo jest to materiał niezwykle trwały, odporny i miękki w dotyku. Bardzo dobrze przewodzi ciepło, ale po wielu praniach może się mechacić, co warto mieć na uwadze. Na cieplejsze dni lepiej sprawdzi się pościel satynowa, która jest chłodna i ma delikatny połysk, to doskonała propozycja na letnie noce. Inną propozycją jest perkal, ten materiał jest nie do zdarcia, można go prać i nie traci na walorach estetycznych, jest bardzo wytrzymały, gruby i odporny na rozciąganie.

Pościel dziecięca 100×135 musi być przyjemna w dotyku, dostosowana do potrzeba malucha. To ważny element i na pewno trzeba dobrze przemyśleć takie zakupy, decyzja nie może być podejmowana zbyt pochopnie.