Skip to content Skip to footer

Jakie skrzynie na owoce wybrać?

Magazynowanie i transportowanie owoców wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na profesjonalne skrzynki po owocach, które znacząco ułatwią to zadanie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na jakie skrzynki sadownicze postawić, aby nie zawiodły nas w najmniej spodziewanym momencie.

Jakie skrzynki wybrać?

Jeszcze kilka lat temu sadownicy mieli do dyspozycji jedynie drewniane skrzynie na owoce. W dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnym technologiom dostępne są nowe rozwiązania. Mowa tutaj przede wszystkim o skrzynkach na owoce, które wykonane są z różnorodnych tworzyw sztucznych.

Moda na plastikowe skrzynki

Plastikowe skrzynki po owocach są zdecydowanie lżejsze od swoich drewnianych odpowiedników, dlatego też transportowanie owoców i warzyw jest o wiele łatwiejsze. Największą zaletą skrzynek z tworzyw sztucznych jest jednak to, że mogą one pochwalić się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i zmiany temperatur. Mowa tutaj przede wszystkim o deszczu, który w przypadku drewnianych skrzynek jest bardzo dużym zagrożeniem. Plastikowe skrzynki wykonane zostały z takich materiałów, aby można je było przewozić nie tylko po plandekami, ale również w specjalnych chłodniach. Dla wielu osób olbrzymią zaletą skrzynek tego typu będzie również to, że są one łatwe i szybkie w utrzymaniu czystości.

Magazynowanie owoców

Jeżeli chodzi o magazynowanie owoców, to warto postawić na skrzynki sadownicze, które są dość głębokie i posiadają wysokie ściany w których znajdują się specjalne nacięcia. Bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza owoce niestety bardzo szybko się zepsują, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy skrzynie na owoce posiadają odpowiednie otwory. Skrzynie o dużej pojemności mogą być również wyposażone w dodatkowe kółka, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie transportować ciężkie owoce. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej również skrzynie z zdejmowanymi klapami.

Niestandardowe skrzynki po owocach

Przy niektórych owocach i warzywach doskonale sprawdzą się niestandardowe skrzynki sadownicze. Mowa tutaj na przykład o modelach, które mają odchylane klapy albo specjalne płozy, dzięki którym będzie można skorzystać z dobrodziejstwa wózków widłowych. Dzięki uchylnym klapom zdecydowanie łatwiej będzie z kolei wyładować owoce.