Skip to content Skip to footer

Co wybrać? Duży market budowlany czy niewielką hurtownię?

W trakcie budowy lub remontu domu czy mieszkania często pomijana jest kwestia tego, gdzie nabyć wszystkie niezbędne artykuły budowlane. Zazwyczaj ludzie wybierają duże markety wierząc, że to właśnie tam znajdą każdą potrzebną rzecz za najniższą cenę. Prawda okazuje się jednak nieco inna.

Gwarancja najniższych cen

Firmy wykonawcze wybierają hurtownie budowlane, które oferują kompleksową obsługę oraz materiały w korzystnych cenach. Dlaczego więc przeciętny Polak udaje się najczęściej do ogromnych supermarketów? Odpowiedź jest prosta. Ponieważ codziennie zasypywany jest reklamami różnego rodzaju, które informują o gwarancji najniższych cen w danym markecie.

Niestety, w przypadku, gdy znajdzie się produkt tańszy, to taki supermarket nie zwróci klientowi różnicy z jednego, prostego powodu. W takim wypadku należy udowodnić, że to dokładnie ten sam towar, który musi nazywać się identycznie. Trzeba pamiętać jednak o tym, że każdy supermarket otrzymuje partie wykonane specjalnie dla niego i są one sygnowane jego nazwą i serią. Czasami bywa też tak, że artykuły budowlane stworzone dla tego konkretnego marketu za najniższą cenę najzwyczajniej w świecie różnią się jakością od tych dostarczanych do hurtowni. Na korzyść supermarketów przemawia z pewnością wygoda, ogromny wybór produktów, a także pewność, że dana rzecz tam będzie.

Lokalny sklep z materiałami budowlanymi

W przypadku drobnego majsterkowania w domu wybranie supermarketu na pewno będzie wyborem wygodniejszym. Jednak jeśli planuje się większe prace, zdecydowanie lepiej wybrać hurtownie budowlane, które oprócz kompleksowej obsługi zapewniają korzystne ceny oraz najwyższą jakość materiałów i profesjonalne doradztwo.

Decydując się na jakikolwiek sklep z materiałami budowlanymi warto przemyśleć dokładnie swoją decyzję. Zarówno hurtownie, jak i supermarkety mają swoje zalety i wady. Market z pewnością zaoferuje większą ilość artykułów budowlanych, które zawsze są dostępne od ręki. Małe sklepy z materiałami budowlanymi natomiast niekoniecznie muszą zawsze wszystko w danym momencie posiadać na stanie. Jeśli w grę wchodzą duże prace, wymagające sporych ilości artykułów wysokiej jakości, lepiej wybrać hurtownię budowlaną. W przypadku drobnych robótek łatwiej udać się do supermarketu.