Skip to content Skip to footer

Kozubnik, Bielsko-Biała i inne, popularne szczyty beskidzkie, czyli propozycja wycieczki dla całej rodziny

Hotel Kozubnik to idealne miejsce dla tych osób, które szukają dobrze ulokowanego miejsca wypadowego do innych, malowniczych rejonów Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Jedną z takich tras jest trasa od hotelu, przez południowe dzielnice Bielska, Szyndzielnię, Klimczok i ewentualnie Błatnią. Co prawda trasa ta jest w większości pokonywana samochodem, ale warto opuścić hotel nieco wcześniej, to jest około godziny 8.00 rano.

Odcinek samochodowy

Zaletą Kozubnik SPA jest jego specyficzne ulokowanie. Co prawda obiekt ten znajduje się w małym, wręcz malowniczym miasteczku Porąbka, ale za to jest on świetnie skomunikowany z Bielskiem, Żywcem i innymi, okolicznymi miejscowościami. Najkrótsza trasa samochodem od hotelu do dolnej stacji kolejki na Szyndzielni wynosi około 25 km. Czas przejazdu samochodem – ze względu na konieczność pokonywania ostrych zakrętów i dużych przewyższeń – trwa około 45 minut. Jeśli uczestnicy wyjazdu nie zamierzają zwiedzać Bielska, to optymalną godziną wyjazdu będzie 7.30 – 8.00. Wynika to z faktu, iż o 9.00 rozpoczyna swą pracę kolejka na Szyndzielnię.

Wędrówka piesza – różne trasy i warianty techniczne

Dojście spod parkingu do kolejki trwa około 10 – 15 minut. W międzyczasie można coś zjeść i zaopatrzyć się w wodę. Następnie wchodzi się na teren obiektu kolejki, dzięki której w okolicę szczytu Szyndzielni można dojechać w około 8 – 10 minut. Jak widać, kurort Kozubnik dzieli od tego wyjątkowego miejsca zaledwie 1 godzina drogi, z czego część jest pokonywana w sposób pieszy. Będąc na szczycie Szyndzielni można próbować dotrzeć na Błatnią lub też wybrać mniej męczący wariant trasy do schroniska na Klimczoku. Dobrym pomysłem jest też odwiedzenie schroniska na Szyndzielni, które znajduje się około kilometra od górnej stacji kolejki.

Co dalej?

Po powrocie z gór można wybrać się od razu na parking i odwiedzić Bielsko-Białą. Znajduje się tam mnóstwo architektonicznych zabytków pamiętających jeszcze XIX wiek. Na terenie miasta znajduje się też przepiękne Stare Miasto i prawdziwa architektoniczna perełka, czyli bielski dworzec kolejowy.

Jak widać, kurort Kozubnik to miejsce, z którego można dojechać do wielu ważnych punktów w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Po odwiedzeniu tych wyjątkowych miejsc, warto wybrać się do Kozubnik SPA, aby zregenerować swój organizm.