Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć atrakcyjny apartament na nocleg w górach?

Zdecydowanej większości turystów powinien przypasować nocleg w jednym z górskich apartamentów. Szczyrk noclegi będą mieć bezpośredni wpływ na przebieg urlopowego wyjazdu, dlatego mimo wszystko warto zapłacić za nie ciut więcej, by móc zatrzymać się w miejscu, którego wprost nie będzie się chciało opuszczać.

Ocena standardu wyposażenia

Świetnie zorganizowane apartamenty można znaleźć zarówno na bardzo nowoczesnych, niemalże miejskich osiedlach, wypełnionych designerskimi mini blokami, jak i w bardziej tradycyjnych chatach zaprojektowanych w stylu typowo góralskim. Nie chodzi tu bowiem o typ obiektu, co o jego wyposażenie. Komfortowe Apartamenty Szczyrk muszą wyglądać jak zadbane, ładnie zaaranżowane i kompletnie urządzone mieszkania. Śmiało można pytać ich właścicieli o to, co się w nich znajduje. Absolutnym must have będzie łazienka z kabiną prysznicową, ręcznikami, suszarką i podstawowymi kosmetykami, ale też prywatna własna kuchnia z dostępem do niezbędnych sprzętów, takich jak lodówka czy piekarnik albo przynajmniej jeden większy palnik, na którym można będzie coś ugotować.

Sprawdzenie lokalizacji

Druga ważna, a dla niektórych pewnie i ważniejsza kwestia do lokalizacja noclegu w Szczyrku. Atrakcyjny apartament powinien zostać usytuowany gdzieś w pobliżu centrum, aby na spokojnie można było udać się z niego na piechotę czy to do pobliskiego muzeum, czy to do restauracji na obiad, czy to na początek popularnego szlaku turystycznego. Nie zawsze jednak ta bliskość centrum będzie dla turystów wskazana. Osoby podróżujące z dziećmi zazwyczaj wolą jednak zatrzymać się w spokojniejszym miejscu, więc dla nich lepszą opcją może okazać się Szczyrk apartament położony gdzieś na obrzeżu, z dala od tłumów turystów, którzy potrafią hałasować do późnych godzin wieczornych.

Dodatkowe atrakcje obiektu

Coraz częściej apartamenty udostępniane turystom są umieszczane w całych kompleksach turystycznych, tworzonych z myślą o uprzyjemnianiu ludziom czasu wakacji. Apartamenty Szczyrk trafiają więc do olbrzymich willi z własnymi kompleksami basenowymi, salami do zabaw, placami zabaw dla dzieci czy wyznaczonymi strefami do grillowania. Wprost nie trzeba ich opuszczać i wybierać się na szlak, by miło spędzić czas. Większość atrakcji oferowanych przez ośrodki wliczana jest w koszt pobytu, więc w ramach jednej opłaty otrzymuje się dostęp do licznych ciekawych udogodnień i rozrywek.