Skip to content Skip to footer

Kuchenne siedzisko

Wybór krzesła do kuchni wydaje się sprawa prostą i przyjemną. Gdy jednak spojrzy się na ilość wariantów i możliwości ciężko podjąć decyzję. Warto zwrócić uwagę na wiele zmiennych i dopasować stołki kuchenne do potrzeb naszego ogniska domowego, tak by były zarówno piękne i estetyczne, jak i wykazywały się dużą funkcjonalnością.

Co, gdzie i jakie?

Stołki do kuchni zajmują wiele stron w sklepach internetowych, całe katalogi w sklepach meblowych i oddzielne pokoje w sklepach z umeblowaniem kuchennym. Jest mnogość wariantów i miejsc gdzie można je kupić. Warto zatem zastanowić się jakie stołki kuchenne lub taborety do kuchni wybrać. W sklepach można dobrać zarówno stołki do kuchni posiadającej stół, jak i taborety do kuchni przysuwane do lady. Te są nieco wyższe i zajmują mniej miejsca od pełnych krzeseł. Często otwarte kuchnie wyposażone są w wysunięty bar zamiast stołu, wtedy sprawdza się właśnie takie rozwiązanie. W rzeczywistości najlepszą opcją jest wyjazd do sklepu specjalistycznego i przymiarka wielu modeli. Nie każdy jednak ma możliwości czasowe i tego typu sklep w okolicy. Wtedy najłatwiej jest dokonać zakupu przez Internet. Zwłaszcza, że niweluje to problemy z transportem krzeseł do domu.

Typy stołków kuchennych

Decydując się na konkretne modele taboretów kuchennych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych zmiennych. Po pierwsze, jeśli mamy już dobrany stół to stołki kuchenne powinny mieć dopasowaną do niego szerokość, najlepiej by była możliwość wsunięcia ich pod stół w czasie gdy nie są używane. Zaoszczędzi to miejsce użytkowe w kuchni. Możliwość postawienia na stole znacząco ułatwi zaś sprzątanie. Liczba stołków do kuchni powinna być także dostosowana do liczby domowników, tak aby każdy miał swoje miejsce. W zależności od preferencji wizualnych można dobrać krzesła wykonane z metalu, plastiku, drewna, a ostatnio popularność zdobywają stołki do kuchni wykonane z wikliny. Połączenie tych tworzyw z obiciem, tapicerką lub poduszkami daje wygodne, kompleksowe rozwiązanie dla domu. Kluczowym jest, aby wybrany model podobał się użytkownikom, oraz był wygodny w korzystaniu. Wybierając tapicerkę można zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia ewentualnych plam, od których nie da się ustrzec w kuchni.