Skip to content Skip to footer

Kursy spadochronowe AFF – najczęściej zadawane pytania

Otrzymałeś prezent-bon na kurs spadochronowy AFF? A może sam właśnie zapisałeś się na to niecodzienne szkolenie i teraz próbujesz się do niego przygotować? W obu tych przypadkach na pewno kotłuje się w twojej głowie mnóstwo pytań na temat przebiegu kursu. Odpowiedzi na niektóre z nich znajdziesz poniżej – czytaj dalej, a wszystko stanie się jasne.

Czy kursy odbywają się w każdych warunkach pogodowych?

Niestety nie, ponieważ zbyt silny wiatr (wiejący z prędkością 6 metrów na 1 sekundę) mógłby znacząco utrudnić skoki i na pewno obniżyłby ich bezpieczeństwo. Równie istotny okazuje się stopień zachmurzenia. Widoczność podczas skoku musi być dość dobra.

Ty jednak nie musisz się tym wszystkim przejmować. Szkoleniowcy zawsze zwracają uwagę na warunki pogodowe i na bieżąco je kontrolują.

Jak ubrać się na szkolenie?

Kursy spadochronowe nie wymagają od ciebie specjalnego przygotowania pod względem ubioru. Wszystkie ważne elementy stroju otrzymujesz na miejscu, dlatego bardzo szybko zostaniesz zaopatrzony w specjalny kombinezon, wysokościomierz oraz oczywiście zabezpieczający kask.

To, co powinieneś jednak ze sobą zabrać, to wygodne i sprawdzone buty sportowe. I to tyle. Niczego więcej nie potrzebujesz, więc niczego specjalnego nie musisz w żadnym wypadku kupować.

Ile trwa kurs spadochronowy?

Zależy to tak naprawdę od ciebie i od tego, z jaką częstotliwością chcesz brać udział w zajęciach. Często sam to bowiem ustalasz i dostosowujesz do swojego indywidualnego harmonogramu. Staraj się jednak nie robić zbyt długich przerw między kolejnymi skokami.

Ogólnie rzecz biorąc zaleca się, by założyć sobie, iż zakończenie kursu spadochronowego nastąpi maksymalnie po dwóch miesiącach. Najbardziej pojętnym i zdeterminowanym udaje się jednak zrobić to znacznie szybciej. Istniej opcja, by taki kurs ukończyć nawet i w dwa weekendy!

Czy każdy jest w stanie ukończyć kurs?

Oczywiście tak. Kursy przeprowadzane są indywidualnie, co jest ich sporą zaletą, bo dzięki temu osoba przeprowadzająca szkolenie skupia się wyłącznie na tobie.

Jeżeli jednak nie uda ci się ukończyć kursu spadochronowego w jego standardowej formie, zawsze przysługuje ci możliwość wykupienia dodatkowych skoków. Niektórzy mogą ich potrzebować. Różne są bowiem ludzkie predyspozycje.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.