Skip to content Skip to footer

Wyprawa kamperem – pierwsze kroki

Dla każdego z nas, kto czerpie przyjemność z samej czynności podróżowania, idealnym rozwiązaniem może okazać się zakup kampera. Jak wygląda organizacja wycieczki objazdowej, czym jest zabudowa kempingowa i o czym musimy pamiętać, przebudowując zwyczajny samochód na kamper?

Road trip

Wakacje spędzone w formie podróży kamperem mają wiele zalet. Przede wszystkim, możemy w pełni samodzielnie wyznaczyć trasę podróży – nie jesteśmy uzależnieni od rozkładów jazdy czy godzin odbioru rezerwacji. Zarówno podróżując lokalnie, jak i za granicą, unikamy dużych zgromadzeń ludzi, co jest szczególnie istotne w czasie pandemii.

Przemieszczanie się kampera umożliwia nam również połączenie zwiedzania zabytków z wypoczynkiem na łonie natury. Pełna mobilność pozwala bez problemu organizować noclegi poza granicami zwiedzanego miasta. Musimy oczywiście dowiedzieć się wcześniej, czy w planowanych punktach postoju nie ma jakichś ograniczeń, na przykład wynikających z ochrony przyrody.

Na wypad ze znajomymi i dla całej rodziny

Wyprawa kamperem może być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o spędzenie urlopu z przyjaciółmi. W takim wypadku możemy wynająć kamper od zajmującej się tym firmy albo osoby prywatnej. Podzielone koszty nie będą wyższe, niż gdybyśmy płacili za ośrodek wypoczynkowy.

Kamper jest również dobrym pomysłem dla rodziców z dziećmi, którzy lubią biwakować, ale potrzebują warunków, których namioty nie mogą zapewnić. Zwłaszcza dla rodziców młodszych dzieci wbudowana do kampera łazienka i możliwość zorganizowania szybkiego postoju będą istotnymi argumentami za.

Własny kamper

Jeśli właśnie taka forma podróżowania najbardziej nam odpowiada, możemy kupić własnego kampera. Istnieje również możliwość przebudowania samochodu dostawczego za pomocą zabudowy kempingowej. Zabudowa kempingowa musi być montowana przez firmę posiadającą uprawnienia.

Przebudowa samochodu dostawczego jest tańszą opcją i umożliwia nam dostosowanie kampera do naszych potrzeb poprzez swobodny wybór elementów zabudowy. Należy jednak pamiętać, że ukończony pojazd musi spełniać wymogi bezpieczeństwa i zostać przerejestrowany w urzędzie.