Skip to content Skip to footer

Miejscowość marzeń

Mielno to malowniczo położona Polska miejscowość wypoczynkowa nad Bałtykiem. Miasteczko usytuowane pomiędzy morzem a jeziorem Jamno posiada wspaniały mikroklimat wytworzony dzięki połączeniu napływającego z morza powietrza bogatego w jod oraz czystego powietrza z okolicznych gęstych lasów. Oprócz tego Mielno to też piękne plaże oraz bogata baza hotelowo-gastronomiczna. Zapraszamy więc do wirtualnej podróży po tej miejscowości.

Jest co robić

Mielno nie jest kolejną nadmorską miejscowością gdzie tak naprawdę poza wygrzewaniem się na plaży nie ma za wiele do roboty. Mielno bogate jest w atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wędrówkę po Mielnie rozpocząć warto od parku linowego pełnego atrakcji dla dzieci, a potem skierować się do gęstego lasu położonego na zachód od tej miejscowości.

Oprócz zaczerpnięcia świeżego powietrza i wypożyczenia rowerów można tam natknąć się na ślady historii. Wszystkim miłośnikom II Wojny Światowej poleca się obejrzenie nazistowskich bunkrów, które w ilości kilku sztuk rozmieszczone są przy leśnych ścieżkach. Warto też zajrzeć na leśną pętle tajemnic, leśny szlak o charakterze gry terenowej dobry dla rodzin z dziećmi. Po leśnych doznaniach warto wstąpić do miasta, by coś zjeść i uzupełnić kalorie. Restauracja w Mielnie znajduje się prawie na każdej ulicy więc problemu ze znalezieniem gastronomi nie będzie. Warto jednak wybrać dobre i sprawdzone lokalizacje, aby złe jedzenie nie zepsuło nam dobrego odbioru tej miejscowości.

Restauracja w Mielnie

Już przy wyjściu z lasu, przy ulicy Lechitów strudzonych wędrówką turystów kusi bar, z którego na całą ulicę unosi się zapach pysznej strawy. Klienci odwiedzający ten lokal chwalą go za swobodną atmosferę, dość przystępne jak na nadmorski kurort ceny oraz smaczne jedzenie. Jest tu duży wybór potraw od pierogów, naleśników po bardziej wyszukane gulasze i dania obiadowe.

Następne trzy restauracje w Mielnie położone są przy ulicy Chrobrego. Jest to centralna ulica Mielna, ciągnąca się wzdłuż wybrzeża jeziora Jamno, a więc ciągle uczęszczana i pełna ludzi. Jeśli jesteś typem ekstrawertyka i lubisz poznawać nowych ludzi oraz zjeść pyszne lody, wypić kawę czy deser restauracje przy Chrobrego są dla Ciebie. Jest to więc idealne miejsce na popołudniową rekreację gdy atrakcje dnia nas znużą.

Wypoczywając na mieleńskiej plaży

Drugą grupą restauracji w Mielnie są lokale zgrupowane blisko plaży. Są ich dwie grupy więc wypoczywając zarówno na zachodniej jak i wschodniej stronie plaży Mielna znajdziemy jakąś restaurację dla siebie.

Nad wybrzeżem Bałtyku znajdziemy zarówno ekskluzywne restauracje zgrupowane przy większych hotelach, małe kameralne nadmorskie restauracyjki jak i drobne punkty gastronomiczne typu fast food. Każdy w Mielnie znajdzie więc coś dla siebie.