Skip to content Skip to footer

Myślistwo jako sport

Nie od dzisiaj wiadomo, że w kręgach ekologów myślistwo nie cieszy się dużą popularnością. Nie zmienia to jednak faktu, że jest potrzebne i może nauczyć cierpliwości oraz odpowiedzialności. Czym jednak byłby sport bez sprzętu?

Optyka myśliwska to podstawowe narzędzie każdego myśliwego. Bez niej nie zobaczy się oddalonego o trzysta metrów jelenia ani nie wychwyci ruchu, który nawet dla zdrowego oka byłby mniej zauważalny niż zadygotanie liścia na wietrze. Niestety, ceny nowej optyki myśliwskiej, która spełni standardy jakościowe uczciwego człowieka są na tyle wysokie, że opłaca się kupić optykę używaną. Używana optyka ma tę zaletę, że nie jest ani częścią, która często się psuje – trzeba by było w jakiś sposób naruszyć solidne szkło – ani nie była tworzona z myślą, żeby pasowała tylko do jednego konkretnego modelu broni, dlatego lornetki Svarowski albo Carl Zeiss Jena działają nawet kilkadziesiąt lat po dacie produkcji

Niezawodność

Przed zakupem optyki myśliwskiej warto by było zasięgnąć opinii eksperta i przeczytać przynajmniej kilka artykułów. Można to zrobić na przykład na stronie optykamysliwska.pl. Jest to nie tylko sklep z używaną optyką, ale także wielki zbiór wiedzy uzupełnianej artykułami oraz komentarzami, których przeoczenie może się okazać – jeśli nie kosztowne – to przynajmniej uciążliwe. Ostatecznie, optyka myśliwska, nawet ta używana nie jest tanią rzeczą i z pewnością większość klientów z bólem serca dowiedziałaby się, że ich sprzęt rozpadł się na kawałki, bo nie został wyprodukowany w fabryce w RFN tylko w NRD. Zadbanie, żeby używana optyka posiadała odpowiednią jakoś to troska o to, żeby polowania dostarczały radości, a nie zdenerwowania.

Coś dla początkującego

Jeśli natomiast ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z myślistwem i szuka czegoś, od czego mógłby zacząć, bardzo dobrze jest poszukać informacji na forach internetowych dedykowanych dla myśliwych lub też dokładnie przejrzeć artykuły na optykamysliwska.pl. Poglądowe obrazki pozwolą zorientować się w zawiłościach najróżniejszych mocowań, zaczepów i wypustek a dokładne opisy z dodatkowymi wyjaśnieniami upewnią w przekonaniu, że sprzęt to sprzęt i po odpowiednim zamontowaniu będzie działał jak należy. W końcu nawet jeśli ktoś jest myśliwym może czerpać ze swojej pracy radość, która przeniesie się na innych.