Skip to content Skip to footer

Najlepsze na każdą okazję

Jakie słodycze najbardziej kojarzą się z Polską? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zdecydowanie krówki. Te mleczne, pyszne cukierki smakują praktycznie każdemu, kto je spróbował.

Z czego robi się krówkę

Cukierki krówki lubi każdy. Ale rzadko zastanawiamy się, z czego się je robi. Okazuje się, że przepis na te łakocie jest bardzo prosty.Podstawowe składniki to mleko, cukier i masło. Gotuje się je długo na niewielkim ogniu, aż masa stanie się gęsta. Potem wystarczy wylać masę na płaskie podłoże i poczekać, aż zastygnie. Jeszcze tylko trzeba ją pokroić i krówki gotowe.Oczywiście do masy można dodać różne dodatki. Wtedy otrzymujemy cukierki krówki smakowe. Popularnym dodatkiem są wanilia i kakao. Jednak smakosze twierdzą, że najlepsza krówka cukierek jest bez żadnych dodatków.

Krówka na co dzień i od święta

Krówka dzięki swojemu smakowi przebija inne słodycze. Ma też inne zalety, które w ostatnim czasie są skrzętnie wykorzystywane. Ponieważ smakuje każdemu, więc świetnie nadaje się na prezent. A że coraz więcej firm oferuje możliwość wykonania spersonalizowanego opakowania, warto ten fakt wykorzystać.

Można mieć własny projekt, skorzystać z firmowych grafików lub gotowych projektów na różne okazje. Bardzo często z takiej możliwości korzystają firmy, które zamawiają cukierki krówki z firmowym logo. Ciekawym prezentem może być oryginalny bukiet wykonany z krówek w opakowaniu np. z imionami nowożeńców.

Jaka ma być krówka

Miłośnicy krówek dzielą się na dwie frakcje. Jedni uważają, że prawdziwa krówka cukierek powinna być krucha. Druga frakcja jest zdecydowanie za krówkami ciągnącymi się. Dyskusje na ten temat nie ustają.Okazuje się, że ten dylemat wiąże się przede wszystkim z wiekiem krówek. Im krówka starsza, tym bardziej krucha. Tuż po wyprodukowaniu cukierek jest dość miękki i ciągnący się. W miarę upływu czasu robi się coraz bardziej kruchy. Jednak w wielu domach i firmach cukierkom krówkom nie udaje się doczekać fazy kruchości, gdyż błyskawicznie znikają.Inną ciekawostką jest też fakt, że krówki robione i pakowane ręcznie lepiej się ciągną i są miękkie. Te przemysłowe od razu są twardsze i kruchsze.Krówki można zrobić też w domu. Jest to jednak dość czasochłonne zajęcie. Poza tym masa podczas gotowania wymaga stałego mieszania, bowiem bardzo lubi się przypalać.