Skip to content Skip to footer

Nowoczesne rozwiązania w inteligentnych domach

Obecnie, coraz mniej dziwią różne nowoczesne rozwiązania w domach i mieszkaniach. Przykładem jest coraz powszechniejsze sterowanie urządzeniami elektrycznymi przez internet. Jednakże, nowoczesnych rozwiązań jest o wiele więcej. Wiele osób może na przykład jednym kliknięciem wyłączyć prąd w całym domu lub w pojedynczych pomieszczeniach, dzięki zdalnemu wyłącznikowi prądu.

Po co sterować urządzeniami elektrycznymi przez internet?

Warto zadać sobie pytanie, czy sterowanie urządzeniami elektrycznymi przez internet ma w ogóle sens i jaka jest przyszłość tego rozwiązania. Wydaje się, że sensu jest w tym dużo, przez co już niedługo rozwiązania tego typu mogą stać się normą.

Przede wszystkim chodzi oczywiście o wygodę. Możliwość zdalnego sterowania chociażby ekspresem do kawy znacząco uprzyjemnia poranek. Dzięki temu po wstaniu z łóżka kawa jest już gotowa. Mało tego, bardziej zaawansowane urządzenia można nawet zaprogramować dzień wcześniej. W ten sposób można zagwarantować sobie pobudkę w postaci aromatycznego zapachu parzonej kawy.

Podobnie sterować można też urządzeniami takimi jak czajnik, telewizor, kino domowe, czy też odtwarzacz muzyki oraz radio. Zwykle producent daje możliwość sterowania urządzeniami elektrycznymi za pomocą jednego tylko urządzenia. Może to być pilot, przeznaczony właśnie do sterowania, ale równie dobrze wykorzystać można posiadany już przez siebie smartfon. O ile dysponuje się dobrej jakości smartfonem, w łatwy sposób można go zintegrować z całym systemem.

Wyłączanie prądu

Wartym uwagi inteligentnym rozwiązaniem jest również instalacja zdalnego wyłącznika prądu. Niewątpliwie, wyłącznik prądu bluetooth jest dużym ułatwieniem, ale komfort nie jest jego jedynym zadaniem. Zdalny wyłącznik prądu bluetooth służy również zapewnieniu bezpieczeństwa. Bez wątpienia, pozostawienie bez opieki włączonych do prądu urządzeń elektrycznych może stanowić pewne zagrożenie. Jednakże, wyłącznik prądu bluetooth umożliwia ich jednoczesne odłączenie od zasilania.

Można zainstalować zdalny wyłącznik prądu, który wyłącza zasilanie w całym domu. Jednakże, możliwe jest również skonstruowanie całej elektryki w ten sposób, aby możliwe było wyłączanie prądu tylko w konkretnych pomieszczeniach. Wydaje się, że to drugie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze. W ten sposób można bowiem wyłączyć prąd we wszystkich pomieszczeniach, w których aktualnie nikt nie przebywa, a zostawić włączony tylko tam, gdzie aktualnie spędza się czas.

Źródło https://www.egniazdka.pl/urzadzenia-zdalnego-sterowania-c-12_330.html