Skip to content Skip to footer

Pojemnik z pokrywą – specyfikacja i zastosowanie

W różnych gałęziach przemysłu bardzo często zachodzi potrzeba przewiezienia różnego rodzaju towarów. Aby były one jak najbardziej bezpieczne warto jest wybierać pojemniki z pokrywą, co sprawi, że ich zawartość nie ulegnie uszkodzeniu czy pogubieniu.

Pojemnik zamykany

Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów podchodzących pod kategorię pojemnik z pokrywą. Bardzo często są one wykonywane z tworzyw sztucznych i w miarę potrzeby posiadają atesty na kontakt z żywnością. Takie skrzynki mają najczęściej gładkie powierzchnie wewnętrzne, a po za tym są bardzo solidne oraz stabilne. Ostatnio coraz ważniejsze jest to, by pasowały one do palet o wymiarach Euro. Takie pojemniki służyć mogą na przykład do transportu towarów z branży spożywczej, ale również wszystkich innych artykułów przemysłowych. Bardzo często tego rodzaju skrzynie tworzone są między innymi na bazie twardego polietylenu HDPE. Producenci starają się by taka skrzynia zamykana była odporna na wszelkie wahania temperatury, oraz na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy na szkodliwe działanie różnych substancji chemicznych (na przykład żrących kwasów). Zawsze ważne jest też, by taki pojemnik zamykany był łatwy do utrzymywania w czystości.

Czym charakteryzuje się pojemnik z pokrywą?

Taki produkowany obecnie jest najczęściej niepodatny na odkształcenia, bardzo wytrzymały, a także kompatybilny w całym stosie pojemników. Na rynku znaleźć można pojemniki w niezwykle bogatej ofercie kolorystycznej (np. białe, szare, ale też czerwone, niebieskie, zielone, itd.). Taka skrzynia zamykana ze strony https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/nowe-pojemniki-ze-zintegrowan-pokryw-z-certyfikatem-un/, w zależności od potrzeb użytkowników, może występować w wielu różnych, czasem także bardzo niestandardowych rozmiarach, a jej funkcjonalnym uzupełnieniem mogą być wózki do skrzynek, które umożliwiają transportowanie wszystkich pojemników tego typu. Różnorodny może być także sam kształt pojemników, mogą być one np. kwadratowe lub prostokątne, mogą być też zupełnie proste albo zwężać się ku dołowi. Niektóre takie pojemniki transportowe lub magazynowe wykonuje się także z regranulatu. Warto zwrócić uwagę na to, że kupując pojemniki z różnych partii trzeba liczyć się z tym, że będą różnić się one od siebie odcieniami. Tego rodzaju skrzynie zamykane są podstawowym i niezbędnym elementem wyposażenia magazynów, ale także: serwisów, warsztatów, hal produkcyjnych, obiektów handlowych i stanowisk montażowych. Mogą one posłużyć zarówno do stacjonarnego przechowywania produktów, jak i do wygodnego ich transportowania (różnymi środkami lokomocji).