Skip to content Skip to footer

Paintball zdobywa coraz większą popularność

Paintball jest na rynku stosunkowo nową rozrywką. W ostatnich latach zdobywa jednak coraz większą popularność. Grają w niego zarówno starsi, jak i młodsi, a wszyscy czerpią z tego ogromną rozrywkę. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Paintball Gliwice poligon – co to jest?

Dość łatwo jest opowiedzieć w kilku słowach całą ideę paintballa. W dużym skrócie mówiąc, jest to gra zespołowa, która polega na strzelaniu do przeciwnika przy pomocy kolorowych kulek. W ich wnętrzu skrywa się kolorowa farba, która rozbryzguje się w kontakcie z trafionym celem – osobą lub przedmiotem. Wbrew powszechnemu przekonaniu, paintball jest grą zupełnie bezpieczną. Jeśli chodzi o Gliwice paintball zdobywa w tym mieście coraz większą popularność, dlatego nie brakuje miejsc, gdzie można w niego zagrać.

Gliwice paintball – Kto gra w tę grę?

Mogłoby się wydawać, że rozrywka polegająca na bieganiu po lesie i strzelaniu do przeciwnika kolorowymi kulkami przyciąga jedynie młode i sprawne osoby. Tymczasem jest to nieprawda. W paintball gra coraz więcej starszych osób, w tym poważnych pracowników korporacji, którzy potrzebują odskoczni od codziennych, nudnych zadań. Jeśli chodzi o paintball gliwice są miastem, w którym ten sport staje się coraz bardziej popularny. Szczególną sympatią tę grę darzą fani filmów, książek czy gier o tematyce wojennej lub strategicznej. Dzięki dynamicznej rozgrywce mogą poczuć się oni jak w samym sercu filmu akcji i na własnej skórze przekonać się, jak to jest być w środku wojny. Unikanie trafienia i celowanie do przeciwnika potrafi dostarczyć naprawdę ogromnej dawki emocji, którym nikt nie potrafi się oprzeć.

Paintball Gliwice poligon – zasady bezpieczeństwa

Paintball jest grunt zupełnie bezpieczną, pod warunkiem że grający w nią gracze rzestrzegają kilku podstawowych zasad. Najważniejsze, to zachowanie odpowiedniej odległości do strzału. Nie wolno celować w osoby które znajdują się bliżej niż 6 m. Wszystko dlatego, że strzały oddane z mniejszej odległości mogą być zwyczajnie bolesne i pozostawiać na ciele ślady. Każda osoba grająca w paintball musi pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno jej w trakcie rozgrywki ściągać maski, która ochrania twarz i uszy. Jest to absolutnie zakazane, nawet w celu szybkiego jej wytarcia. Eksperci zapewniają, że paintball w porównaniu do innych sportów zespołowych, generuje niewielkie ilości kontuzji i jest zupełnie bezpieczny.