Skip to content Skip to footer

Porąbka. Warto tu wypoczywać latem i zimą

Porąbka to wieś, o której wiele osób po prostu nigdy nie słyszała. Mało kto wie, że jest to miejsce bardzo atrakcyjnie turystycznie, idealne i na letnie i na zimowe wakacje. Łatwo tu dojechać, Porąbka noclegi są tanie, a spędzać wolny czas w tych okolicach można na wiele interesujących sposobów.

Porąbka noclegi tanie są również w sezonie turystycznym

Porąbka lezy w województwie śląskim, u podnóża gór. W dolinie, tuż obok wsi, przepływa rzeka, na której zbudowano wiele lat temu tamę. Zaprojektował ją Gabriel Narutowicz. Dzięki tamie, w okolicy wsi powstały dwa piękne i duże jeziora, w których można się kąpać. Są na tyle duże, że można też tu uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Górzysta okolica wsi to atrakcja zarówno latem jak i zimą. Latem można chodzić po wielu szklakach górskich, zimą zaś założyć narty i skorzystać z możliwości zjazdu na jednej z wielu tras zjazdowych. Bez względu więc czy przyjedziemy w te okolice latem, czy też na zimowe ferie, wypoczynek na pewno będzie bardzo udany.

Noclegi Porąbka i okolice są łatwe do znalezienia

Noclegi Porąbka i okolice to – wbrew pozorom – ogromna ilość miejsc. We wsi i okolicach można znaleźć wiele pokoi do wynajęcia. To Porąbka noclegi tanie i komfortowe. Jeśli ktoś jednak oczekuje bardziej luksusowych warunków, może też skorzystać z ofert wielu hoteli oraz ośrodków turystycznych. Jest ich mniej niż w bardziej znanych miejscowościach turystycznych, co można ocenić jako zaletę. Nie ma tu bowiem taki wielu turystów jak w innych miejscowościach, gdzie miejsc noclegowych jest o wiele więcej. Wydawać by się oczywiście mogło, że z uwagi na mniejszą ilość miejsc noclegowych w Porąbce, trudno tu o nocleg. Nic bardziej błędnego. To nie jest kultowy kurort turystyczny, przyjeżdża tu mniej wypoczywających, zawsze więc jakieś wolne miejsca noclegowe są.

Warto przyjechać tu nawet na dłuższe wakacje

Porąbka jest niewielką wsią. Nie brakuje jednak w jej okolicach atrakcji turystycznych. Może też stanowić bazę wypadową w inne ciekawe miejsca w województwie śląskim, a nawet bazę wypadkową, z której szybko można dotrzeć do Czech i wrócić jeszcze tego samego dnia. Nawet dłuższy pobyt w Porąbce nie będzie więc oznaczać nudy. Nawet będąc w Porąbce wiele dni, można znaleźć mnóstwo sposobów fajnego spędzania wolnego czasu.