Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie walczyć z nadwagą

Nadwaga i otyłość to dziś plaga. Coraz więcej ludzi ma z tym problem. Jednak w społeczeństwie jest coraz większa świadomość, że nadwaga jest groźna dla zdrowia. Wiele osób chce zrzucić zbędne kilogramy. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Diety odchudzające tylko z dietetykiem

Metod odchudzania jest sporo. Intensywne ćwiczenia, rozmaite diety, wczasy odchudzające w górach lub nad morzem czy nawet operacje chirurgiczne. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Najlepiej połączyć kilka z nich, konsultując to z lekarzem, dietetykiem i trenerem.Jednak ciągle najpopularniejszym sposobem odchudzania jest odchudzająca dieta. W internecie krążą dziesiątki różnych diet odchudzających. Trzeba jednak do nich podchodzić z dystansem, ponieważ najczęściej są niezbilansowane i nie dostarczają odpowiedniej ilości niezbędnych składników. Najlepiej dietę zaplanować z dietetykiem. Weźmie on pod uwagę stan zdrowia i stworzy dietę zdrową i skuteczną.

Więcej ruchu

Bardzo często przyczyną nadwagi jest brak ruchu. Zwiększenie aktywności fizycznej, przy nieobjadaniu się, szybko prowadzi do zmniejszenia wagi. Wystarczy codzienny spacer i używanie schodów zamiast windy. Polepszy się także kondycja.Jednak przy dużej nadwadze warto skorzystać z pomocy profesjonalnych trenerów, którzy odpowiednio dobiorą ćwiczenia. Można rozpocząć od wczasów odchudzających w górach, gdzie fachowcy pokażą, jak ćwiczyć. Najważniejszą zasadą jest systematyczność. Lepiej ćwiczyć systematycznie kilka razy w tygodniu po pół godziny, niż raz w miesiącu przez 3 godziny.

Zacznij odchudzanie w górach

Bardzo interesującą formą odchudzania są wczasy odchudzające. To połączenie zdrowej diety ze sporą aktywnością fizyczną. Uczestnicy dostają też zwykle sporą dawkę wiedzy na temat zdrowego trybu życia.Warto wybrać wczasy odchudzające w górach. To doskonałe połączenie zdrowego trybu życia, odpoczynku i dużej ilości ruchu. Na takich wczasach najczęściej wybieraną formą aktywności fizycznej jest trekking. Wędrówka po górach pozwala spalić sporo kalorii. Zmęczenie podczas wędrówki jest rekompensowane pięknymi widokami. Po powrocie z gór można korzystać z basenu i odnowy biologicznej.Z wczasów odchudzających w górach warto też korzystać zimą, wówczas na szlak warto zabrać biegówki lub narty skiturowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.