Skip to content Skip to footer

Recykling węglików spiekanych

Z używanych narzędzi skrawających można odzyskać cenny materiał, jakim jest węglik spiekany. Jest to bardzo korzystne dla środowiska naturalnego, a także opłacalne dla sprzedawcy oraz przyjmującego towar skupu węglików spiekanych. Dzięki temu zużyte narzędzia nie trafiają na śmietnik lub złomowisko, tylko mogą zostać powtórnie wykorzystane.

Odzyskiwanie węglików spiekanych

Bardzo wiele narzędzi może być produkowanych z węglika spiekanego pochodzącego z odzysku. Może on zostać pozyskany od klientów, którzy oddają na skup węglików spiekanych zużyte wiertła i płytki w bardzo dużych ilościach. Towary zanieść można na skup węglików spiekanych niezależnie od ich pochodzenia i rzeczywistej ceny rynkowej. Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług recyklingu węglików spiekanych, dzięki czemu otwieranych jest coraz więcej skupów i zakładów.

Oszczędność energii

Aby wyprodukować z odzyskanego węglika spiekanego całkowicie nowe narzędzia, potrzeba zdecydowanie mniej energii niż do wykonania ich ze świeżo wydobytego surowca. Dzięki temu produkcja narzędzi z materiałów pochodzących z recyklingu jest w stanie ograniczyć łączną emisję dwutlenku węgla. Warto oddać zużyte przedmioty do skupu węglików spiekanych, ponieważ zasoby surowcowe stają się coraz bardziej ograniczone. Obecnie istnieje bardzo niewiele złóż wolframu, który może wystarczyć na zaledwie kilkadziesiąt lat.

Bezpieczeństwo

Metody recyklingu węglików spiekanych są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zakłady odzyskujące węglik posiadają liczne certyfikaty, dzięki czemu technologie recyklingu są bardzo wydajne i czyste. Jednym z takich zakładów jest http://zlomweglika.pl/zlom-weglikow-spiekanych. Zazwyczaj pojemniki, w które gromadzone są w skupie węglików spiekanych umieszczane są w specjalnym miejscu. Posiadają one podział ze względu na rodzaj narzędzi, które powinny być do nich wrzucane. Dzięki temu istnieją osobne pojemniki na wiertarki, frezarki czy tokarki. Po dostatecznym napełnieniu narzędziami, pojemniki dostarczane są w odpowiednie miejsca za pomocą certyfikowanych środków transportu.