Skip to content Skip to footer

Skup węglika – ile można zyskać?

Pomimo tego, że temat recyklingu i powtórnego przetwarzania wszelkiego rodzaju surowców i materiałów jest już tematem niemalże powszechnym, to wciąż wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie są to wyłącznie ograniczenia nakładane przez prawo, ale również jednocześnie możliwość ograniczenia kosztów prowadzonej działalności. W jaki sposób? Oczywiście poprzez odsprzedaż surowców nadających się do powtórnego wykorzystania!

Węglik spiekany – recykling przemysłowy!


Jednym z tego typu surowców, który nie przez wszystkich jest tak samo doceniany, jest węglik spiekany. Węgliki spiekane to po prostu pewnego rodzaju materiał narzędziowy, który powszechnie wykorzystywany jest do produkcji wytrzymałych elementów tnących do wszelkiego rodzaju narzędzi skrawających – noży czy wierteł. W ten sposób uzyskuje się niezwykle wytrzymałe narzędzia, które pozwalają na precyzyjną, a zarazem szybką obróbkę materiału.

Recykling i skup węglika spiekanego


Skup węglika spiekanego odnajdziemy obecnie niemal w każdym miejscu, gdzie wykorzystywane są narzędzia bazujące na elementach tnących – nie tylko w dużych miastach, ale również w licznych strefach przemysłowych.

Ile można zyskać?


Ceny w skupach węglika spiekanego są bardzo różnorodne – zależą one nie tylko od charakterystyki lokalnego rynku i zapotrzebowania na surowiec, ale również od jakości surowca przywiezionego do skupu. Najwyższe ceny uzyskamy za węgliki spiekane o najczystszej charakterystyce, zaś najniższe ceny dotyczą przeważnie węglików spiekanych z miedzią.

Konkretne stawki?


Skupy węglika oferują przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za kilogram materiału możliwego do ponownego przetworzenia. Wbrew pozorom kilogram węglików to objętość często niespełna połowy zwykłego kubka, który jesteśmy w stanie znaleźć w każdej kuchni!

Podsumowując, jeżeli tylko nasza działalność gospodarcza opiera się na urządzeniach i maszynach wykorzystujących węgliki spiekane, to warto zacząć je zbierać i odsprzedawać do skupów – w ten dość prosty sposób możemy poprawić nasze wyniki finansowe i zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Skup węglika spiekanego z pewnością odnajdziemy w naszej najbliższej okolicy!

Źródłem artykułu jest strona http://www.stellmet.pl/oferta,4,zlom_weglikow_spiekanych firmy prowadzącej skup węglików spiekanych.