Skip to content Skip to footer

Rejsy po Bałtyku – którą opcję wybrać?

Polskie morze przyciąga spragnionych kąpieli i plażowania. To jednak nie jedyne atrakcje, które czekają na turystów w tym regionie. Jedną z coraz chętniej wybieranych opcji na spędzenie czasu nad morzem są rejsy po Bałtyku. Dlaczego warto się na nie wybrać i którą z wycieczek wybrać?

Dla kogo rejsy po Bałtyku?

Rejsy po Bałtyku cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – to atrakcja, która przypadnie do gustu właściwie każdemu. Podróż statkiem zachwyci małych miłośników pojazdów, ale dostarczy wielu wrażeń również ich rodzicom. To gratka nie tylko dla wielbicieli sportów wodnych, ale dla każdego, kto uwielbia szum fal, podróże i piękne widoki.
Zastanawiając się nad rejsem po Bałtyku, warto wiedzieć, że biura turystyczne oferują różnego typu wycieczki. Możliwy jest krótki rejs po najbliższej okolicy, a także wycieczka na dłuższą trasę. Statkiem można popłynąć do jednej z pobliskich miejscowości na polskim wybrzeżu, zwiedzić zatoki czy wyspy, a nawet popłynąć do Szwecji lub Norwegii i spojrzeć na Bałtyk z perspektywy Skandynawii.

Który rejs po Bałtyku wybrać i gdzie go wykupić?

Którą opcję wycieczki po Bałtyku wybrać? Wszystko zależy od osobistych preferencji. Dobrą opcją na początek, zwłaszcza dla dzieci, jest krótszy rejs po pobliskiej okolicy. Tego rodzaju wyprawa pozwoli obejrzeć morze z bliska, a także spojrzeć na wybrzeże z perspektywy morza. To idealna opcja, żeby zwiedzać zatoki czy półwyspy. Promem można wybrać się również z jednego kurortu do drugiego i w ten sposób w krótkim czasie zwiedzić więcej miejsc i obejrzeć liczne zabytki północnej Polski. Zapaleni podróżnicy mają okazję wybrać się również do Szwecji, Norwegii czy Finlandii – podróż promem będzie większą atrakcją niż lot samolotem.
Gdzie wykupić rejsy po Bałtyku? Ofertę biur turystycznych można sprawdzić w sieci albo odwiedzić jedną z firm już podczas wakacji nad Bałtykiem. Warto liczyć się z tym, że najbardziej atrakcyjne wycieczki zwłaszcza w trakcie sezonu letniego cieszą się dużą popularnością – lepiej nie odkładać zakupu biletów na ostatnią chwilę, gdyż tych może zabraknąć. Na stronie biura turyści mogą zapoznać się z rodzajami oferowanych rejsów, a także z ich częstotliwością w ciągu dnia.

Rejsy po Morzu Bałtyckim zarezerwujesz na kubryk.pl