Skip to content Skip to footer

Relaksacyjny trening mięśni twarzy

Rozluźnienie mięśni i ulga to uczucia, których doświadczamy po relaksacyjnym masażu ciała. Poprawnie przeprowadzone zabiegi kosmetyczne na twarz zmniejszają napięcie mięśni i usprawniają przepływ krwi i limfy. Bardzo często zapominamy, że twarz posiada aż 22 mięśnie, które na co dzień pracują równie ciężko jak reszta ciała, zasługując tym samym na odpowiednie odprężenie.

Przyjemność, na którą możesz sobie pozwolić

W porównaniu do masażu całego ciała ten zabieg kosmetyczny na twarz możesz wykonać samodzielnie w zaciszu domowym. Co będzie Ci potrzebne? Oczyszczona skóra twarzy, dłoni oraz kilka kropel olejku bądź tłustego kremu, i wolne 5 minut.

Masować każdy może

W celu wykonania masażu odpowiednio należy mieć na uwadze technikę oraz zasady, dzięki którym poza odprężeniem doznasz też wizualnych efektów. Wykonywane ruchy powinny być delikatne i posuwiste, rozchodzące się od środka twarzy ku zewnętrznym jej krawędziom. Nałożenie na odpowiednio tłustego kosmetyku ułatwi masaż, nie rozciągając skóry.

Spowolnij czas poświęcając go na masaż

Przeznaczenie minimum pięciu minut dziennie na masaż twarzy zdecydowanie przyczyni się do spowolnienia starzenia się skóry. Lepszy przepływ krwi i limfy oraz zregenerowane mięśnie to klucz do zachowania sprężystej, młodo wyglądającej cery.

Dla zaawansowanych

Na rynku dostępne są masażery do twarzy, które wniosą Zabiegi kosmetyczne na twarz na nowy poziom. Jednak na początek swojej przygody z masażem pamiętaj, że niezbędny sprzęt masz już „pod ręką”.