Skip to content Skip to footer

Świadomy odpoczynek hamulcem chorób cywilizacyjnych

Wydawać by się mogło, że doba dorosłego człowieka podzielona jest na obowiązki i odpoczynek. Świadome społeczeństwo wie już jednak, że gospodarowanie czasem wolnym to także, wbrew pozorom, praca! Żyjąc w tak stresujących czasach jesteśmy narażeni na szereg chorób cywilizacyjnych, dlatego niezwykle istotnym jest sposób, w jaki odpoczywamy.

Urlop, czyli czas na regenerację.

Ciągłą, chociaż kilkudniową przerwę od obowiązków służbowych nazywamy urlopem, nie bez przyczyny, wypoczynkowym. Jest to zagwarantowany w prawie pracy czas na nabranie nowych sił i bardzo istotne, w jaki sposób go wykorzystujemy. Niezależnie od tego, czy preferujemy bacówkę w górach, czy luksusowe domki nad morzem, dla własnego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego, warto podczas urlopu wyjechać za miasto choć na kilka dni.

Wypoczynek na łonie natury hamulcem dla chorób cywilizacyjnych.

Człowiek w XXI wieku ma ogromny dostęp do różnego rodzaju dóbr cywilizacyjnych, ale ceną za to jest narażenie na szereg przypadłości ze strony układu krążenia. Stres, długotrwałe przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, brak ruchu i nieregularne odżywianie to nasza codzienność, dlatego niezwykle ważnym jest, by w wolnym czasie eliminować te chorobotwórcze czynniki. Dla naszego zdrowia bezcenne jest to, by raz na jakiś czas porzucić swoje naturalne środowisko i wyłączyć smartfon, na rzecz obcowania z naturą, co mogą zapewnić choćby Luksusowe domki nad morzem.

Jod, czyli złoto w powietrzu.

Mówi się, że w życiu nie ma nic za darmo, a jednak polskie wybrzeże częstuje turystów, zupełnie nieodpłatnie, swoim drogocennym powietrzem. Mimo suplementacji, jako społeczeństwo, wciąż cierpimy na niedobór jodu, którego do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje chociażby tarczyca. Warto zatem wybrać się nad Bałtyk na wypoczynek połączony z inhalacją.

Sposób w jaki spędzamy czas wolny rzutuje na całe życie. Dlatego tak ważnym jest, by czasem pozwolić sobie na wypoczynek w spa, albo chociażby luksusowe domki nad morzem, gdzie oczyścimy myśli i zregenerujemy siły.