Skip to content Skip to footer

Renomowany dom opieki dla osób starszych

Czas ucieka nieubłaganie, wcześniej czy później sporo osób będzie musiało zmierzyć się z faktem starości rodziców, a czasami również ich choroby. Niestety, nie każdy ma możliwości zaopiekowania się swoimi rodzicami w taki sposób, że może wspólnie z nimi mieszkać. Czasami jedynym rozwiązaniem jest zatem znalezienie dobrego domu opieki dla osób starszych. Współczesne domy starości to miejsca, w których seniorzy traktowani są z godnością oraz poszanowaniem ich potrzeb.

Dom opieki dla osób starszych

Szukając dobrego domu opieki dla osób starszych, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Z pewnością ważne są same warunki lokalowe, czyli to, jaki jest standard poszczególnych pokoi, czy pensjonariusze mają swoją prywatną łazienkę, oraz czy w pokojach znajdują się odpowiednie sprzęty. Mowa tutaj na przykład o specjalnych łóżkach lub balkonikach do poruszania się. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej, ponieważ mają poważne problemy z poruszaniem się. Na szczęście chyba każdy dom opieki o dobrej renomie ma taki sprzęt na stanie.

Kadra pracownicza

Niebagatelne znaczenie mają również pracownicy domu starości. To w końcu oni pełnią opiekę nad osobami tam mieszkającymi. Ważne, by w zespole pracowników znalazły się osoby z wykształceniem medycznym (lekarz neurolog, geriatra, neuropsycholog). Dzięki temu będzie możliwe podjęcie prawidłowej terapii i leczenia Alzheimera, oraz innych chorób dementywny. W odniesieniu do leczenia Alzheimera, czasami jedyną możliwością jest tylko podawanie stałych leków oraz codzienne usprawnianie pacjenta i aktywizowanie do podejmowania kontaktów międzyludzkich. Ważne zatem, by w zespole pracowniczym swoje miejsce miał również psycholog i terapeuta zajęciowy.

Lokalizacja domu starości

Warto zwrócić również uwagę na lokalizację domu opieki. Naprawdę świetnie, jeżeli domy starości są usytuowane blisko parku lub lasu. Kontakt z naturą chyba na każdego wpływa pozytywnie, pomaga wyciszyć się i zrelaksować. Spacer do pobliskiego parku będzie zatem miłym sposobem spędzania czasu przez pensjonariuszy. Z drugiej strony ważny jest również dogodny dojazd. Warto zatem poszukać miejsca dobrze skomunikowanego z pobliskim miastem. Dzięki temu będzie możliwość częstego odwiedzania bliskiej osoby, która mieszka w domu opieki. To oczywiście tylko część czynników, na które warto zwrócić uwagę, kiedy szuka się miejsca dla swojego bliskiego członka rodziny. Z pewnością warto jednak wziąć je pod uwagę, aby znaleźć najbardziej odpowiedni, przytulny dom starości.

Odwiedź stronę http://www.kasmin.pl/