Skip to content Skip to footer

Sandomierz i okolice: gdzie warto się wybrać?

Piękne widoki i cenne zabytki to czynniki, dzięki którym Sandomierz stał się atrakcyjnym celem wypraw. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi w Sandomierzu można znaleźć bez problemów, a to ułatwia zaplanowanie dłuższego wypoczynku zarówno na terenie miasta, jak i planowanie wycieczek po jego okolicy.

Skarby Starego Miasta – Spacerkiem po starówce

Spacer po starym mieście to wyjątkowa lekcja historii i szansa na spotkanie z wyjątkowymi zabytkami. Piękne świątynie, zabytkowe kamienice – oto atrakcje, dzięki którym każdy może poczuć magię tego miejsca. Potężna katedra, kościół św. Jakuba oraz renesansowy ratusz – to miejsca wyjątkowe, których nie można pominąć.

Piękne widoki: gdzie ich szukać?

Kto chce spojrzeć na Sandomierz z wyjątkowej perspektywy, ten powinien docenić tutejsze punkty widokowe. Piękny widok na całe miasto roztacza się z Bramy Opatowskiej, będącej cenną pamiątką po średniowiecznych fortyfikacjach. Dla tych, którzy znaleźli w Sandomierzu tanie noclegi, nie lada gratką są też spacery po pobliskich Górach Pieprzowych. I z nich można podziwiać Sandomierz oraz jego najbliższą okolicę.

Jak jeszcze spędzić czas w Sandomierzu? Podziemia sandomierskie i ich tajemnice. O sandomierskich podziemiach krąży wiele legend, przy czym te najsłynniejsze nawiązują do częstych najazdów tatarskich. Same podziemia kuszą też dobrze zachowanymi piwnicami, w których dawni kupcy przechowywali swe towary. Trasa turystyczna, która prowadzi pod rynkiem, pozwala poznać i legendy, i fakty dotyczące sandomierskich podziemi, a spacer po powierzchnią rynku będzie dla każdego wspaniałą przygodą.

Rejsy po Wiśle

Piękne widoki na Sandomierz roztaczają się też z pokładów wycieczkowych statków, które kursują po Wiśle. Każdy rejs jest wspaniałą przygodą, szansą na poznanie historii Sandomierza oraz na nacieszenie się pięknymi panoramami.

Co warto zobaczyć w rejonie Sandomierza? Niezwykły Zawichost

Kto znajdzie tanie noclegi w sandomierzu, ten bez problemów będzie mógł się wybrać do sąsiedniego Zawichostu. Jego dumą jest wczesnogotycki kościół św. Jana Chrzciciela z XIII wieku.To cenny zabytek sztuki sakralnej oraz nie lada gratka dla tych, którzy fascynują się kulturą średniowiecza.

Z wizytą w Koprzywnicy

Inną atrakcją, której chętnie poświęcają swój czas ci turyści, którzy znaleźli tanie noclegi w Sandomierzu, jest pobliska Koprzywnica. Tu największą atrakcją jest pocysterskie opactwo, mogące się pochwalić romańskim kościołem z cennym wyposażeniem i pięknymi polichromiami z czasów średniowiecza.