Skip to content Skip to footer

Udana impreza dla dzieciaków

Kiedy nadchodzi czas urodzin dziecka, zwykle cała rodzina jest podekscytowana. Często zdarza się, że w rodzinie obchodzi się dwie imprezy – jedną dla bliskich z rodziny czyli rodziców, dziadków, cioć i wujków, a drugą dla kolegów i koleżanek na przykład przedszkola. Dwie imprezy to dwa razy więcej pracy.

Aby nie było nudno

Imprezy dla dzieci rządzą się swoimi prawami. Wiadomo, że mali goście są bardzo wymagający i szybko się nudzą. Dodatkowo dzieci są bardzo szczere i na pewno szybko powiedzą o tym, jeśli coś będzie nie tak. Dlatego też trzeba włożyć dużo wysiłku w to, aby zadowolić małych gości.

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Dzieci nudzą się także, jeżeli nie mają zapewnionych rozrywek. Dlatego rolą organizatora imprezy jest zapewnienie tych rozrywek. Często można spotkać specjalnie wynajętego na czas imprezy animatora czasu wolnego, który odpowiednio zajmie się dziećmi.

Zabawy dla małych dzieci

Wymyślenie zabaw dla małych dzieci wcale nie jest łatwą sprawą. Wielu rodziców ma z tym problem. Trzeba pamiętać , że na urodzinach spotkają się różne dzieci, bo każde dziecko jest inne. Animator czasu wolnego z pewnością miał już do czynienia z różnymi dziećmi i będzie umiał wymyślić zabawy odpowiednie dla wszystkich – zarówno dla dzieci o dużym temperamencie jak i dla dzieci bardziej spokojnych.

Warto pamiętać, aby wszystkie zabawy były przede wszystkim bezpieczne dla wszystkich uczestników. Organizator odpowiada za powierzone dzieci na czas imprezy. Oczywiście wypadki losowe się zdarzają, ale należy jak najbardziej zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

Coś smacznego dla każdego

Oprócz wymyślenia zabaw i przygotowania fantastycznych dekoracji należy zająć się ustaleniem menu. Jednak nie należy mocno przejmować się tym, że któreś dziecko wyjdzie głodne. Dzieci w wieku przedszkolnym czasami jedzą bardzo wybiórczo. Nie sposób zadowolić każdego. Zamiast jednak przygotowywać wymyślne potrawy warto postawić na klasykę. Dzieci chętnie zjedzą na przykład frytki.

Kiedy rodzice będą potwierdzać obecność swoich dzieci na imprezie, na pewno warto zapytać o ewentualne alergie i nietolerancje żywieniowe oraz ewentualne preferencje smakowe – być może uda się zaspokoić pragnienia wszystkich małych gości. Imprezy dla dzieci to duże wyzwanie, ale udana impreza to satysfakcja dla organizatora.