Skip to content Skip to footer

Skup metali kolorowych

Metale szlachetne oraz kolorowe, każdemu z nas kojarzą się w pierwszej kolejności z jubilerstwem. Jak się jednak okazuje, mogą się kojarzyć również ze złomem oraz jego skupem. Metale szlachetne oraz kolorowe, są oprócz jubilerstwa stosowane w technice i jej produktach, dlatego ich cena nawet w postaci złomu może być atrakcyjna.

Metale kolorowe Katowice i skupy złomu na Śląsku

Metale kolorowe z przyczyn wyżej wymienionych mogą być całkiem dobrym źródłem zarobku. Dotyczy to dwóch stron, czyli skupu oraz osób, które metale do skupu oddają. Nawet jeśli tylko okazyjnie znajdziemy w domu nieco metali kolorowych, to po dłuższym kresie ich gromadzenia może się okazać, że są sporo warte. Skupu z drugiej strony zdecydowanie bardziej chce skupować metale szlachetne, ponieważ są oczywiście więcej warte. Gdzie na Śląsku można sprzedać metale kolorowe katowice oraz inne większe miasta na Śląsku są doskonałym miejscem do tego, aby szukać skupu takich metali.

Gdzie szukać metali kolorowych

Oczywiście warto jest zwrócić uwagę, że szukanie metali kolorowych, zaliczane jest do tak zwanego „Urban mining”. Niezależnie od tego, czy szukamy takich metali zarobkowo, czy po prostu chcemy odzyskać je z własnych śmieci, ważniejsze od tego gdzie są metale to, w czym znajdziemy kolorowy złom Dąbrowa Górnicza, jest dla przykładu tak samo dobrym miastem do tego celu, jak na przykład Warszawa lub Konin. W każdym z tych miast możemy znaleźć złom Dąbrowa Górnicza, jeśli jeszcze raz przywołać porównanie, nie jest pod tym względem bardziej uprzywilejowana od innych miast, ponieważ jest położona na Śląsku. Metale kolorowe znajdziemy przede wszystkim wielu urządzeniach, które powszechnie są wykorzystywane. Każde urządzenie elektryczne, które wykonuje pracę mechaniczną, zawiera w swojej konstrukcji silniki elektryczne, a te zawierają w sobie dużo miedzi. Prawdziwą kopalnią są jednak samochody.

Samochód kopalnią cennych metali

Skup metali kolorowych i szlachetnych, coraz częściej jest synonimem złomowiska samochodów. Samochód zawiera w sobie ok. 25kg miedzi, do kilkudziesięciu gramów platyny, sporo cynku i cyny oraz aluminium. O stali celowo nie wspominamy z wiadomych względów. Zawartość metali w samochodach tłumaczy fakt, dlaczego od kilku ostatnich lat za złomowane auta płaci się nam, a nie na odwrót. Skupowi po prostu opłaca się zapłacić nam za auto, które rozbierze na części, a następnie sprzeda.