Skip to content Skip to footer

Ustronnie w Ustroniu

Beskid śląski, piękny krajobraz malowniczych gór. Nie są one tak wysokie jak Tatry, jednakże z pewnością nie można odmówić im uroku. Ze względu na ich wysokość oraz formę często wybierane przez starszą część piechurów oraz rodziny z dziećmi. Beskid śląski idealnie nadaje się na jednodniową wycieczkę jak i dłuższy pobyt.

Gdzie się zatrzymać?

Do najpopularniejszych miast tego regionu należą Wisła (miasto rodzinne Adama Małysza), Brenna, Szczyrk oraz Ustroń. Przy czym ostatnie z tych miast jest miastem uzdrowiskowym (jednym z dwóch w województwie śląskim). Wszystkie z Tych miast leża w swoim sąsiedztwie, także zatrzymując się w jednym z nich, można pieszo zwiedzić pozostałe. Szczyrk z liczbą mieszkańców poniżej 20 tysięcy jest miastem dość cichym i spokojnym (jednak nie nudnym). Ustroń jako miasto zlokalizowane jest w pobliżu szczytu Wielka Czantoria (995 m.n.p.m.). Spokojna zielona okolica oraz świeże powietrze powodują, że niezwykle efektywnie można w trakcie pobytu tutaj naładować swoje akumulatory oraz zrelaksować się w trakcie urlopu. Często ustroń wybierany jest przez osoby starsze, które z racji wieku nie są w stanie pokonywać już wielkich i stromych masywów górskich, których wysokość najczęściej przekracza 1500 metrów nad poziomem morza.

Nocleg

Ze względu rosnące zainteresowanie tym miastem, w ostatnich latach znacznie powiększyła się baza noclegowa miasta. Budowane hotele, rosnące jak grzyby po deszczu pensjonaty oraz domy czy kwatery prywatne do wynajęcia. Wielu mieszkańców miasta oferuje także nocleg wywieszając na ogrodzeniach tabliczki „kwatery ustroń” lub „kwatery prywatne Ustroń”. Oczywiście wszystkie z typów ma swoje zalety jak i wady. Wybierając się w większym gronie warto zastanowić się na wynajęciem domku często usadowionym na obrzeżach miasta. W obecnych czasach ze znalezieniem noclegu nie ma problemu, już proste hasła w wyszukiwarce takie jak „kwatery Ustroń” lub „kwatery prywatne Ustroń” powodują zasypanie nas ofertami noclegu. Miłą informacją dla nas jako potencjalnych turystów jest fakt, że ceny są o wiele niższe niż w Zakopanem, a zarazem powietrze jest o wiele czystsze. Oczywiście można jechać „w ciemno” szukając noclegu już po przybyciu na miejsce.