Skip to content Skip to footer

Sposób na braki w uzębieniu

Choć staramy się usilnie dbać o zęby, to niestety czasem zdarza się z różnych przyczyn, że ząb albo nawet i wszystkie zęby trzeba będzie usunąć. Mieszkańcy Szczecina jak i w zasadzie każdego większego miasta także mają także tego typu problemy. Co wówczas warto zrobić? Jak postępować?

Na ratunek – protezy!

Wówczas generalnie rzecz ujmując ratują nas protezy. Co ważne – wielu osobom do dzisiaj ciągle protezy Szczecin kojarzą się dosłownie z wysuwanymi zębami, które gdzieś na filmach babcia czy dziadek wstawiają na noc do szklanki z wodą. Oczywiście takie protezy Szczecin ciągle istnieją, niemniej jednak medycyna ma dzisiaj do zaoferowania także i ciekawsze rozwiązania.

Rodzaje protez

Jaka zatem może być proteza Szczecin? Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że proteza wcale nie musi obejmować całego uzębienia. Owszem może, niemniej jednak stanowi także ciekawe rozwiązanie, jeśli zastępuje brak kilku zębów znajdujących się obok siebie. Jakie zaś dokładniej wyróżniamy protezy Szczecin?

Protezy ruchome

Przede wszystkim mamy protezy ruchome, które między sobą różnią się jeszcze materiałem oraz sposobem wykonania. A zatem najprostszym modelem będzie tu proteza Szczecin akrylowa Jej zaletą niewątpliwie jest bardzo niska cena oraz możliwość refundacji. Niemniej jednak z drugiej strony cały czas odczuwana jest ona przez ciało jako coś obcego w związku z czym nie jest zbyt komfortowa w codziennym użytkowaniu. Może się także przesunąć.

Kolejnym rodzajem protezy jest proteza Szczecin szkieletowa, niejako zahaczona na sąsiednich, zdrowych zębach. Jej zaletą jest to właśnie, że nie opiera się na dziąsłach, zatem nie odkształca ich a ponadto jest całkiem stabilna i bardziej naturalna. Czasem niestety może wymagać założenia korony na sąsiednie zęby, które są przecież zdrowe oraz jest droższa.

Ostatnią protezą Szczecin ruchomą jest proteza nakładkowa – bardzo stabilna, umożliwiająca gryzienie nawet twardych pokarmów, nie niszcząca wyrostka zębodołowego. Niestety jednak jest najdroższa z nich wszystkich.

Proteza na implantach Szczecin

Na koniec trzeba wspomnieć o naprawdę świetnym, ale też całkiem kosztownym rozwiązaniu, jakim jest proteza na implantach Szczecin. Otóż zazwyczaj jest to cała proteza, chociaż może być też częściowa. Wyróżnia się ona tym, że jest bardzo stabilna, nie rusza się, nie spada, umożliwia dobrą higienę i spożycie praktycznie każdego pokarmu. Warto w nią zainwestować, choć niestety nie będzie to najtańsza inwestycja – takie protezy należą zdecydowanie do droższych.