Skip to content Skip to footer

Super prezent urodzinowy

Zakup odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli dana osoba ma już wszystko. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup bonu na jakąś ciekawą atrakcję. Taki bon można kupić w specjalnych punktach w galeriach handlowych lub przez Internet.

Jakie atrakcje wybrać

Wybór wszelkich propozycji jest naprawdę bardzo szeroki. Od tradycyjnych po bardzo szalone i ekstremalne. Do takich zaliczają się na pewno skoki w tandemie.

Jest to atrakcja, która na pewno będzie pamiątką na całe życie i niesamowitym przeżyciem dla każdego amatora ekstremalnych doznań. A co ciekawe, skoki w tandemie są organizowane nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Jak to działa?

Wystarczy zakupić bon i przekazać solenizantowi. Zazwyczaj tego typu karnet jest ważny rok, wiec można zawsze umówić się na dogodny termin jego realizacji.

Skoki w tandemie są zazwyczaj organizowane w okresie wiosenno-letnim przy sprzyjającej pogodzie i odpowiednim poziomie nasilenia wiatru.

Posiadacz bonu umawia się z wyprzedzeniem na konkretną datę i pojawia się w wyznaczonym miejscu.

Przed skokiem – ważne informacje

Skoki w tandemie nie wymagają posiadania badań lekarskich ani odbywania skomplikowanych kursów. Niemniej jednak przed skokiem odpowiedzialny instruktor przeprowadza odpowiednie szkolenie wstępne i wyjaśnia wszelkie wątpliwości czy zasady bezpiecznego zachowania.

Mimo że skoki w tandemie są stosunkowo bezpieczne, to jednak warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim instruktor podczas lotu nie ma możliwości udzielenia żadnej pomocy. Osoby, które mają problemy zdrowotne, powinny zapoznać się z dolegliwościami wykluczającymi taki skok.

Ciekawostki dotyczące skoków

Skoki w tandemie trwają kilka minut. Najpierw przez około 50 sekund trwa swobodny lot. Następnie po otwarciu spadochronu, lot w dół zajmuje 7-10 minut.

Podczas swobodnego spadania można osiągnąć prędkość do 200 km na godzinę. Skoki w tandemie są wykonane z wysokości około 4000 tysięcy metrów. Jest to bezpieczna wysokość pozwalająca na prawidłowe wykonanie skoku.

Wiele osób zaczynających od skoków z instruktorem decyduje się później na kurs, po którym można skakać samodzielnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.