Skip to content Skip to footer

Survival – co zabrać na taką wyprawę?

Nie każdy lubi survivalowe wyprawy, jednak jeżeli chcecie przeżyć taką przygodę, należy w odpowiedni sposób się do niej przygotować. Jakie są najważniejsze elementy ekwipunku survivalowego? O czym warto pamiętać, decydując się na taką podróż?

Odzież

Bardzo ważnym elementem jest odzież, która musi być oczywiście dopasowana do warunków pogodowych, jakich spodziewamy się na danym terenie. Trzeba wziąć pod uwagę także potencjalne niebezpieczeństwa, jakie można napotkać na szlaku. Jeśli nieodpowiednio przygotujemy się do takiej podróży, możemy narazić się na utratę zdrowia, niestety niekiedy nawet życia. Odzież powinna nie tylko chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także musi być wygodna, powinna przepuszczać wilgoć, nie może ograniczać ruchów. Ważnym elementem są także buty.

Narzędzia

Odpowiednie narzędzia typu toporek turystyczny, noże, rękawice, saperka, latarka, to rzeczy niezbędne, które warto mieć w swoim plecaku. Toporek survivalowy przyda się w przypadku przemierzania terenów trudnych, krzaków, chaszczy, gdzie trzeba sobie torować drogę. Noże będą pomocne podczas przyrządzania posiłków, ścinania drobnych gałęzi, ale nie tylko one są na tyle uniwersalne, że mogą mieć różnego rodzaju zastosowanie. Najważniejsze jest to, żeby w plecaku zabrać ze sobą, jak najmniej rzeczy, z drugiej strony nie można pominąć niczego, co będzie na 100% przydatne. Wybierając takie rzeczy jak nóż, toporek turystyczny, maczetę, rękawice, latarkę, warto decydować się na sprzęt dobrej jakości. Gdy zdecydujemy się na zakup narzędzi najtańszych, z pewnością nie posłużą nam na długo, co więcej mogą zawieść w czasie wyprawy, co może okazać się bardzo dużym problemem.

Na co zwracać uwagę wybierając narzędzia na wyprawę?

Narzędzia na wyprawę muszą być dobre jakościowo, nie należy zbytnio oszczędzać na takich rzeczach, to na pewno. Toporek survivalowy, noże, latarki to sprzęt podstawowy, ale oprócz tego warto mieć na uwadze również drobiazg typu paski zaciskowe, baterie, haki, szekle, zblocza itp. Gdy wybieramy się w taką podróż pierwszy raz, warto zasięgnąć opinii bardziej doświadczony podróżników, którzy poradzą, gdzie wybrać się na takie zakupy oraz jaki sprzęt kupić, aby służyć przez lata, a nie tylko jednorazowo. Wyprawy survivalowe to bardzo ciekawa przygoda i bez wątpienia warto zdecydować się na taką podróż.