Skip to content Skip to footer

Świeże spojrzenie na zarządzanie firmą

Nowoczesne przedsiębiorstwo wymaga nowoczesnego zarządzania, by nie odstawać od konkurencji. Najważniejszym postulatem jest zatem wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań zapewniających holistyczne spojrzenie na procesy zachodzące w firmie, czyli integrujące i nadzorujące poszczególne obszary działalności. Takim narzędziem jest system sage symfonia erp.

Gdzie wykorzystuje się system?

Technologia sage erp sprawdza się zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw legitymujących się szerokim spektrum działania. Zwykle są to rozległe zakłady produkcyjne i firmy handlowo-usługowe. Sage erp to inteligentny system podejmujący zadania w skali mikro (w obrębie konkretnego działu przedsiębiorstwa) oraz makro (spajanie poszczególnych działów). Uniwersalność narzędzia polega na tym, iż może być ono wykorzystywane w rozmaitych branżach. Świetnie sprawdzi się na przykład w branży spożywczej. Symfonia erp wykorzystuje moduły spajające następujące działy:
– produkcja;
– handel oraz analiza sprzedaży;
– finanse i księgowość;
– środki trwałe przedsiębiorstwa;
– zarządzanie kadrami i płacami;
– etc.

Przykładowe działania sage erp

W obrębie obsługiwanych działań system realizuje czynności związane z porządkowaniem, katalogowaniem, usprawnianiem prac. W obsłudze działu handlowego pozwala m.in. dokonywać zestawień kontrahentów oraz ustawiać terminy realizacji płatności, by nie dopuścić do żadnych uchybień, czy opóźnień. Symfonia erp jest szczególnie przydatna w dziale finansowym, gdzie pozwala samoczynnie generować sprawozdania finansowe oraz budżety w wersji elektronicznej. Wygodną opcją jest również grupowe rozliczanie płatności. Przydatny staje się także Contact Manager, który umożliwia łatwe modyfikowanie ofert sprzedażowych i przesyłanie ich do kontrahentów.

Znaczenie technologii sage symfonia erp

Automatyzacja poszczególnych działów i części składowych przedsiębiorstwa zwiększa jego efektywność. Sage erp jest zatem narzędziem pozwalającym usprawnić procesy produkcyjne, zwiększyć obroty firmy, czy skutecznie poszukiwać oszczędności. Choć na razie jest to rozwiązanie stosowane stosunkowo rzadko, z pewnością stanowi przyszłość wielu przedsiębiorstw, które zechcą pójść z duchem czasu. Mądre zarządzanie firmą zawsze bowiem zakłada poszukiwanie udogodnień oraz nowinek technicznych, które zoptymalizują pracę.