Skip to content Skip to footer

Systematyka paintballa

Jak wiele ciekawostek i ta przywędrowała do nas zza oceanu. Tam jednak w swych początkach był dyscypliną użytkową. Farmerzy używali pistoletów z nabojami napełnionymi farbą do znakowania wybranych egzemplarzy swojej trzody. Znacznie później paintballowe rozgrywki spodobały się szerszej publice. Trafił także do Polski i zagościły mile widziane także na Śląsku.

Konfiguracje paintballa

Istnieje wiele odmian tej dynamicznej konkurencji. Zwykle zmagania prowadzone są na podstawie założeń ogólnych scenariusza. Wszystko zależy od tego, jakie ustalenia zapadną na odprawie zorganizowanej przed wyjściem w pole na paintball gliwice i jego mieszkańcy chcą dostosowania do ogólnie panujących kanonów i chętnie stosują wszystkie przyjęte reguły.

a) odmiana Woodsball

Jak nazwa wskazuje, scenariusz rozgrywki przeniesiony zostaje na łono przyrody. W warunkach leśnych prowadzą zmagania dwie drużyny, używając kamuflażu potrzebnego do ukrycia pomiędzy roślinnością.Przypomina nieco survival taki właśnie paintball Gliwice urodziny kogoś bliskiego i zabawa w leśnej głuszy. Cóż może być lepszego.

Jedynie…

b) wersja Speedball

Najbardziej usportowiona odmiana paintball Gliwice chcą być oczywiście blisko głównego nurtu. Gra prowadzona jest na wyznaczonym wcześniej boisku, czyli terenie zamkniętym, którego nie należy przekraczać. W tej wersji funkcjonuje liga, a pojedyncze rozgrywki nazywane są meczami. Mecze są sędziowane przez zrzeszonych w lidze sędziowskiej sędziów. Polska należy do europejskiej ligi paintballowej organizującej rozgrywki speed-balla.

c) gra Stock-paintball

Tutaj też polem działania jest las. Szczegółem charakterystycznym jest użyty rodzaj wyposażenia. Są to pierwotnie wprowadzone do paintballa markery stock znane także w miejscowości Gliwice Paintball przy pomocy tych markerów wymaga więcej skupienia na broni. Nie posiada ona magazynków grawitacyjnych i strzela jedynie pojedynczymi pociskami.

d) podtyp Pump-paintball

Pole rozgrywki jak w innych odmianach. Do walki używa się tak zwanych pompek. Wymaga zręczności taki paintball Gliwice urodziny, tłum atakujących i wtedy trzeba wykazać się refleksem oraz sprytem. Broń każdorazowo należy przeładować ręcznie, aby wykonać następny strzał.

e) magfed-paintball

Pole jak wyżej jakich mnóstwo w okolicach miasta Gliwice Paintball jednak rozgrywany jest przy użyciu bardzo realistycznej broni. Pistolety mają magazynki podające amunicję od dołu jak w prawdziwej broni palnej. Przeładowanie następuje automatycznie po naciśnięciu spustu.