Skip to content Skip to footer

Weekend w Sandomierzu

Są w Polsce miasta, które obejrzeć trzeba, jeśli wymienić te najważniejsze to byłby to Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań. Prawdą jednak jest, że pięknych miast w naszym kraju nie brakuje, a zwiedzenie wszystkich może zająć wiele lat. Jedną z takich perełek, do których warto zajrzeć przy okazji wakacyjnych wojaży jest bez wątpienia Sandomierz.

Planowanie wycieczki

Każda podróż zaczyna się od marzenia, impulsu, który sprawia, że chcemy wstać z wygodnego fotela i ruszyć przed siebie w nieznane. Aby jednak wymarzona podróż była udana i na wiele lat pozostawiła tylko miłe wspomnienia, trzeba ją przemyśleć i dobrze zaplanować. Planowanie zaś warto zacząć od przejrzenia folderów i prospektów reklamowych, książek podróżniczych oraz map i atlasów. Sandomierz może poszczycić się wieloma publikacjami krajoznawczymi oraz artykułami w Internecie zatem zaplanowanie wycieczki nie będzie trudne. Po ustaleniu terminu wymarzonej eskapady i wyboru środka transportu zamawiamy hotel w Sandomierzu. W zależności od pomysłu na ten niezapomniany pobyt do wyboru będą liczne noclegi albo w centrum miasta albo w atrakcyjnych agroturystykach rozrzuconych na obrzeżach miasta i u podnóża gór.

Nocleg w Sandomierzu, blisko centrum przyda się tym turystom, którzy mają do dyspozycji tylko weekend, w czasie którego chcą zwiedzić jak najwięcej, a ich pobyt w mieście będzie bardzo intensywny. Agroturystyki zaś są wymarzonym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz turystów, którzy oprócz obejrzenia miasta, będą chcieli zagłębić się też w góry i skorzystać z szlaków turystycznych.

Co zwiedzić w mieście?

Turyści zamawiający hotel w Sandomierzu swoje pierwsze kroki kierują do zabytkowego centrum miasta, gdzie skondensowane są średniowieczne zabytki tej uroczej miejscowości. Do najcenniejszych należą z pewnością zamek wybudowany w XIV wieku w miejscu wcześniejszego grodu warownego. Następnym ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest zespół poklasztorny Dominikanów, katedra, renesansowy ratusz oraz fragmenty murów obronnych. Jedną z ciekawszych atrakcji jest też zapewne podziemna trasa turystyczna.

Baza hotelowa

W mieście i okolicach przygotowano niezwykle atrakcyjną i różnorodną ofertę noclegową. Rezerwując hotel w Sandomierzu, można skorzystać z wygodnych noclegów na najwyższym europejskim poziomie, w dogodnej lokalizacji i dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego turysty. Można stwierdzić, że bez względu na zasobność portfela, każdy odwiedzający znajdzie nocleg dostosowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych.Hotel w Sandomierzu to jednak nie wszystko, trzeba również znaleźć odpowiednie dla siebie restauracje i kawiarnie, by pobyt w mieście dostarczył wielu wrażeń.