Skip to content Skip to footer

Szafy przesuwne z lustrem

Szafa przesuwna to bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie garderoby. Warto skusić się na nią szczególnie tam, gdzie miejsca na meble jest niewiele, a istnieje potrzeba rozlokowania gdzieś swoich ubrań.

Gdzie najlepiej pasuje szafa przesuwna?

To duży, szeroki mebel, bardzo często o gabarytach większych od tradycyjnych szaf otwieranych na zawiasy. W związku z tym, aby ustawić taką szafę, trzeba liczyć się z koniecznością wygospodarowania na nią miejsca przy jednej ze ścian niezabudowanych oknem. Szafy przesuwne są też idealne pod zabudowę wnęki w ścianie. W takiej sytuacji najczęściej trzeba wykonać szafę pod wymiar tej wnęki, aby jej krawędzie idealnie się pokrywały, a całość tworzyła ciekawy, spójny efekt. To mebel najlepiej sprawdzający się w garderobach. Te pomieszczenia, choć zwykle niewielkie, są zastawione szafami na ubrania. Dlatego też drzwi przesuwne są bardo dużym udogodnieniem, aby w garderobie udało się pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a następnie móc swobodnie poruszać się po pomieszczeniu.

Efektowne lustra

Szafy przesuwne z frontem wykonanym w całości z lustra, są bardzo efektowne i popularne. Zastępują tradycyjne, zawieszane lustra, i dają możliwość obejrzenia całości sylwetki. Dlatego też świetnie będą sprawdzały się w garderobach, gdzie będziemy przebierać się i podziwiać finalny efekt swojej stylizacji. Takie lustrzane szafy mogą też być dobrym elementem umeblowania sypialni o niewielkim metrażu. Lustro na całej powierzchni wspaniale powiększy optycznie przestrzeń i rozjaśni ją, gdyż światło lamp czy światło dzienne będą się odbijały w jego powierzchni.

Zdobione lustrami fronty

Niekiedy można spotkać się z projektami szaf przesuwnych, w których lustro jest tylko fragmentem frontu, a resztę stanowi tradycyjny, drewniany front. Taka szafa jest nieco bardziej praktyczna – miejsca, w których dotyka się dłonią frontu, aby przesunąć drzwi, są zwykle nie pokryte lustrem. Dzięki temu ślady dłoni nie odbijają się na lustrzanej powierzchni. Lustra na całej powierzchni drzwi przesuwnych są dość efektowne, ale rzeczywiście wymagają częstszego mycia powierzchni. Takie fronty częściowo lustrzane wykonane na zamówienie, mogą stworzyć z lustra bardzo ciekawy efekt – jakiegoś intrygującego wzoru. Zachowa to możliwość przeglądania się w lustrze, ale jednocześnie jest to rozwiązanie bardziej praktyczne.

szafy przesuwne i systemy drzwi przesuwnych najlepiej sprawdzają się we wnętrzach niewielkich, ale nowoczesnych.