Skip to content Skip to footer

Transport na wesele – czy warto wynająć bus?

Wesele to przedsięwzięcie, które wymaga dużych zdolności organizacyjnych – zwłaszcza kiedy lista zaproszonych gości jest bardzo długa. Często zdarza się, że imprezy takie organizowane są w miejscach, do których dojazd nie jest najlepszy. Co można zrobić w takiej sytuacji, by ułatwić gościom dostanie się na miejsce?

Jakie możliwości są dostępne?

Dostępne są bardzo różne możliwości. Zdecydowanie najbardziej popularny jest w dalszym ciągu wynajem autobusu, który przewiezie gości w wyznaczone miejsce. Jest to rozwiązanie dość tanie i praktyczne. Inną możliwością jest wynajęcie niewielkiego busa albo nawet kilku, co też ma swoje niemałe zalety.

W niektórych przypadkach organizatorzy decydują się również na opłacenie taksówek dla zaproszonych gości, które mogą na przykład odebrać ich z lotniska, czy dworca kolejowego. W praktyce jednak okazuje się, że jest to wyjście kosztowne i pod tym względem niezbyt opłacalne. Gości można oczywiście pozostawić bez środka transportu, nie jest to jednak rozwiązanie uważane za eleganckie.

Wynajem busa z kierowcą – kiedy takie rozwiązanie się opłaca?

Opcja wynajmu busa z kierowcą jest możliwa już od dłuższego czasu – mniej więcej, od kiedy upowszechniły się w Polsce prywatne firmy transportowe. Ta kie rozwiązanie opłaca się w kilku sytuacjach. Po pierwsze, kiedy przewiduje się, że różni goście będą chcieli przybyć na imprezę, albo ją opuścić o różnych porach. Umożliwienie im tego z całą pewnością będzie mile widziane.

Wynajem busa z kierowcą opłaca się również, kiedy trzeba odebrać gości z różnych miejsc. Może okazać się na przykład, że część gości dojeżdżać będzie z jednego miasta, w którym znajduje się dworzec kolejowy, a część z innego, w którym znajduje się z kolei dworzec autobusowy. W takiej sytuacji wynajem dwóch mniejszych busów wydaje się lepszym wyjściem, niż wynajęcie jednego, dużego autobusu, który będzie musiał zrobić dłuższą trasę.

Czy wynajem dużego autobusu to zawsze dobra opcja?

Wynajem dużego autobusu jednak czasem też się opłaca. Kiedy na przykład transport przewidziany jest tylko z kościoła, czy innego miejsca, w którym odbywa się ślub, do domu weselnego zlokalizowanego w pewnej odległości.

Jeżeli dla zaproszonych gości przewidziany jest również nocleg, to całkiem prawdopodobne, że wszyscy będą wyjeżdżać w tym samym czasie. W takiej sytuacji wynajęcie dużego autobusu wydaje się być najbardziej sensowne.