Skip to content Skip to footer

Weekend w Sandomierzu: jak go spędzić?

Weekend w Sandomierzu to idealna propozycja na romantyczny wyjazd lub na krótki pobyt z dala od zgiełku wielkiego miasta. Tu, w pięknym otoczeniu, można się nacieszyć wspaniałą atmosferą oraz cennymi zabytkami. Jak zaplanować taki weekend?

Po pierwsze – wybór kwatery

W tym mieście o każdej porze roku można bez problemu znaleźć nocleg Sandomierz może się pochwalić długa listą hoteli i pensjonatów, zatem każdy z nas znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego. Jednych zachwyca nowoczesne hotele, innych – urocze pensjonaty, urządzone w zabytkowych dworkach. Wybór jest szeroki, a z każdym rokiem na liście sandomierskich obiektów noclegowych pojawiają się nowe, ciekawe pozycje.

Po drugie – plan zwiedzania

Kto znajdzie noclegi w Sandomierzu, ten może zacząć planować zwiedzanie tego miasta. Choć nie jest oni zbyt wielkie, na brak atrakcji na jego terenie nie można narzekać. Zachwyca malownicza dolina Wisły oraz pozostałości dawnych murów miejskich z Uchem Igielnym oraz charakterystyczną Bramą Opawską. Poza murami miejskimi zachwyca wiekowy kościół św. Jakuba, uznawany za jedną z najstarszych ceglanych świątyń w całym kraju. Pięknie prezentuje się też zamek królewski oraz katedra, pełna ważnych dzieł sztuki sakralnej.

Warto też wybrać się do Domu Długosza, w którego murach prezentowane są dziś ciekawe obrazy oraz rzeźby, pochodzące z wiekowych kościołów. Ratusz, podziemna trasa turystyczna oraz wycieczki śladem sandomierskich dworków – oto kolejne propozycje, z których warto skorzystać podczas pobytu w tym mieście. Dla tych, którzy stawiają na nieco nowsze atrakcje, ciekawą przygodą może się okazać wizyta w galerii, w której prezentowane są atrakcje związane z serialem „Ojciec Mateusz”. To jedna z najnowszych ciekawostek na terenie miasta, która bardzo szybko zyskała ogromną sławę.

Po trzecie – wycieczki po okolicy

Co jeszcze można zrobić w chwili, gdy znalazło się tani nocleg Sandomierz w takim przypadku może stać się dobrym punktem wypadowym dla wycieczek po okolicy. Kusi Koprzywnica z cysterskim opactwem oraz Pacanów, znany przede wszystkim dzięki Kornelowi Makuszyńskiemu. Ujazd, Opatów oraz Baranów Sandomierski – oto kolejne miejsca, które można zobaczyć w trakcie wycieczki po okolicach Sandomierza. Są to wspaniałe miejsca, które mogą oczarować każdego.

Przed turystami, którzy znajdą noclegi w Sandomierzu, pojawia się wiele ciekawych możliwości spędzania czasu. Weekend w tym mieście będzie z pewnością wspaniałą przygodą, która na długo zapewni nam solidną porcję mocnych wrażeń.