Skip to content Skip to footer

Plastikowe kubki i talerzyki dedykowane dla dzieci

Chyba każde dziecko uwielbia oglądać bajki. Towarzyszą one naszym szkrabom od najmłodszych lat, biorą znaczny udział w kształtowaniu małego charakteru – bawią, uczą przyjaźni, dobroci, pomagania innym, radości ze zwycięstw, ale też godzenia się z przegraną. Są nieodzowną częścią niemal każdego dnia dziecka, które czeka z niecierpliwością na kolejną część przygód swoich ukochanych bohaterów na szklanym ekranie. W związku z tym, że bajki odgrywają tak dużą rolę w życiu dziecka, są one również obecne na wielu gadżetach dostępnych na rynku.

Gdzie znajdziemy postacie z bajek?

Ulubieni bohaterowie bajek pojawiają się na wielu produktach przeznaczonych dla dzieci. W ten właśnie sposób producenci trafiają do najmłodszych, gwarantując sobie tym samym znaczny wzrost obrotów firmy. Bowiem nic tak nie przyciąga małego klienta jak Królowa Lodu lub słynny i ponadczasowy Spiderman. Te i inne postacie spotkać możemy między innymi na plecakach szkolnych, ubraniach, czapkach czy też akcesoriach szkolnych. Mamy uważają, że dziecko ubrane od stóp do głów w ubrania ze Scooby Doo są szczęśliwsze, a mając wizerunek tej postaci na zeszytach i plecaku chętniej chodzą do szkoły. Poniekąd jest to prawda. Dzieciaki lubią się między sobą przechwalać, a posiadanie rzeczy z ich ulubionymi postaciami jest teraz zdecydowanie w modzie. Najciekawsze jest to, że takie rozpowszechnianie bajkowych wizerunków dotarło nawet do gastronomii, a mianowicie w sklepach spotkać możemy licencyjne talerzy i kubki plastikowe. Oczywiście są one droższe niż zwykłe białe naczynia jednorazowe, jednakże przyciągają wzrok dzieci i są dla nich dużo bardziej atrakcyjne.

Kubeczki plastikowe – zalety

Zalet jednorazowych talerzyków, sztućców i kubków jest wiele. Przede wszystkim ich używanie na przykład na przyjęciach pozwala na znaczną oszczędność czasu i rąk. Nie mówiąc już o wodzie. Zdecydowanie łatwiej jest wyrzucić kilkadziesiąt sztuk zużytych plastikowych kubeczków niż myć je każdy z osobna w przypadku kubków szklanych lub ceramicznych. Ponadto chodzi tutaj też o bezpieczeństwo. Na przykład jeśli organizujemy przyjęcie dla naszych milusińskich, szklane elementy mogą się łatwo wyślizgnąć z rąk i spowodować wypadek. Przecież wszyscy wiemy, że dzieci są raczej ruchliwe i chwila nieuwagi może się skończyć tragicznie. Kubeczki jednorazowe eliminują tego rodzaju ryzyko. Te, które posiadają nadruki z postaciami z bajek, są uwielbiane przez dzieci, które chętnie z nich piją.