Skip to content Skip to footer

Wielkanoc z rodziną

W mocno katolickim kraju jakim wciąż jest nasza Polska obchodzenie świąt Wielkanocnych jest celebrowane nawet przez kilka dni. Jest to również czas, podczas którego wiele osób postanawia przyjechać na urlopy do Polski i spędzić chociaż tydzień w gronie najbliższych.

Wyjazd nad morze

Wielkanoc nad morzem z rodziną to rewelacyjny pomysł na odmienienie sobie nieco świąt i niespędzanie ich po raz kolejny w domu. Każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wiele energii w przygotowania do świąt musi włożyć najczęściej mama i babcia i jak bardzo dużo zdrowia je to kosztuje. Kilka dni pieczenia ciast i przygotowywania specjalnych posiłków może dać się we znaki, dlatego wyjazd z dala od domu może wyjść wszystkim wyłącznie na dobre. Z racji ogromnej liczny pensjonatów i hoteli nad polskim morzem nie powinno być żadnego problemu z rezerwacją miejsca nawet na kilka dni przed samymi świętami.

Piękna wiosna

Święta wielkanocne wypadają najczęściej idealnie wtedy, kiedy pogoda zaczyna się poprawiać, a nad Polskę przychodzi piękny i wiosenny front. Jest to idealny czas na spacery po plaży wśród najbliższych i spędzenie aktywnego czasu. Wielkanoc nad morzem z najbliższą rodziną to setki spacerów i przegadanych godzin, dzięki którym uda się chociaż raz ominąć świątecznego obżarstwa i wielu dodatkowych kilogramów, które lubią się wtedy niestety odkładać. Oczywiście nie każdy lubi aktywność fizyczną w nadmiarze i szczególnie osoby starsze wolą spędzać czas bardziej spokojnie.

Atrakcje nad morzem

Oczywiście właściciele hoteli i pensjonatów nad morzem doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na okres świąt i podczas pozostałych miesięcy odwiedzać ich będzie mnóstwo starszych osób i starają się przygotowywać dla nich wiele ciekawych atrakcji. Baseny z gorącą wodą i jacuzzi to coś, co kochają osoby w każdym wieku. Popularna staje się również sauna, których buduje się w różnego rodzaju resortach coraz więcej. Oczywiście sauna przeznaczona jest dla osób bez nadciśnienia i innych problemów ze zdrowiem.

Z koszyczkiem do kościoła

Święcenie koszyczka z różnymi potrawami to tradycja, która jest sławna w Polsce od setek lat. Dlatego też prawie każdy niezależnie pd tego czy jest obecnie w domu czy na wyjeździe stara się poświęcić kilka ważnych dla siebie rzeczy. Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, żeby pójść do kościoła podczas wyjazdu nad morze i zaliczyć coroczną tradycję rodzinną. Wielkanoc spędzona poza domem może dać nieco szersze spektrum tych świąt, które zbyt często obserwujemy z perspektywy swojego domu.