Skip to content Skip to footer

Jak wykorzystać panel sufitowy PCV?

Panele sufitowe z tworzywa sztucznego, to jedna z możliwości wykończenia płaskich powierzchni, w tym sufitów, szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Ponieważ panele z PCV są odporne na wilgoć, to idealnie sprawdzają się zarówno w łazienkach, jak również pomieszczeniach kuchennych. Są to produkty, których uniwersalność umożliwia ich montaż praktycznie w każdym wnętrzu. Wykorzystanie paneli sufitowych na dzień dzisiejszy jest na tyle powszechne, że możemy w sklepach odnaleźć zarówno różne wzory tego typu paneli, wielkości czy kolory. Dominuje na rynku zarówno biel, jak również brąz, czy różnokolorowe wykończenie paneli z PCV.

Panele sufitowe są wykonane w taki sposób, aby nie tylko zabezpieczały powierzchnie sufitowe, ale także dodawały wnętrzu uroku oraz przytulności. Panele czy też tzw. boazeria stosowana jest od wielu lat w budownictwie. Szczególnie w budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych. Dlatego często można odnaleźć w sprzedaży niestandardowe rozwiązania wykończeniowe pod postacią wspomnianych paneli, które zmieniły się na przełomie lat, co najwyżej pod kątem wzornictwa. Panel sufitowy pcv to produkt, który ze względu na niski koszt zakupu, jak również bezproblemowy i szybki dość montaż stawiany jest wysoko przez fachowców od wykończeniowej pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków. Polecany jest osobom, które chcą zakryć belki na poddaszach, lub wykorzystać niestandardowe rozwiązania zamiast gipsowania i malowania sufitów farbami.

Montaż paneli PCV


Montaż paneli sufitowych odbywa się na specjalnych profilach, które bez problemu odnajdziemy w sklepach, w których znajdziemy również produkt w kategorii paneli sufitowych pcv. Wybierając panele sufitowe cena, warto pomyśleć o drewnianych profilach. Najlepszym bowiem w takim przypadku rozwiązaniem będzie wykorzystanie profili drewnianych, które są polecane przez fachowców ze względu na lepszy montaż i trwałość mocowania. Montowane do profili drewnianych panele sufitowe zabezpieczają dodatkowo wszystko, co się znajduje pod nimi. Przytwierdzane są do profili za pomocą specjalnych klamer montażowych i wkrętów dedykowanych panelom ściennym oraz sufitowym.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się panele sufitowe PCV?


Wybór paneli ściennych czy sufitowych wyprodukowanych z PCV nie jest przypadkowe. Ponieważ materiał sztuczny tj. PCV nie przepuszcza wody, więc tego typu rozwiązanie jest znakomite w przypadku wnętrz o zwiększonej wilgotności, oraz narażonych na zniszczenie. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem mogą okazać się panele sufitowe PCV zarówno dla budynków gospodarczych, garaży, piwnic, kuchni czy łazienek, które zostaną ułożone na ścianach oraz sufitach, które nie tylko zabezpieczą odpowiednio powierzchnie, ale również będą stanowiły modny i estetyczny wygląd pomieszczeń wewnątrz budynków. Panele zewnętrzne wytwarzane na podobnej zasadzie, jak panel sufitowy PCV mogą idealnie zastąpić tynk, czy też inne materiały wykończeniowe. Obróbka budynku i elewacji za pomocą paneli jest świetną alternatywą, która z pewnością, warto jest wziąć pod uwagę w przypadku planowania jego wykończenia.