Skip to content Skip to footer

Wynajem biura w Katowicach

Część z osób prowadzących działalność gospodarczą musi się zmierzyć z koniecznością wynajęcia biura. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, szczególnie dla osób, które działalność gospodarczą otwierają po raz pierwszy. Jakie są główne kwestie, nad którymi należy się zastanowić?

Wybór lokalizacji

Oferowane na rynku biura do wynajęcia w Katowicach charakteryzują się różnorodnym rozmieszczeniem. Odpowiednio zlokalizowane biuro nie musi znajdować się w ścisłym centrum, aczkolwiek powinno spełniać kilka warunków, które z perspektywy potencjalnych klientów są kluczowe. Przede wszystkim biuro powinno być dobrze skomunikowane. Dojazd zarówno samochodem, jak i publicznym środkiem transportu nie powinien stanowić żadnego problemu. Ponadto warto, aby siedziba biura posiała parking, na którym klienci pozostawią swój samochód.

Rozpatrując lokalizację powinniśmy się zastanowić, czy w obrębie biura żyją, pracują osoby zainteresowane naszymi usługami. Znalezienie klientów przez biuro architektoniczne ulokowane w centrum dużego skupiska bloków lub rejonów zamieszkanych przez starsze osoby może utrudnić znalezienie klientów. Nie zapominajmy też o już istniejących przedsiębiorstwach o naszym lub podobnym profilu działalności. Ulokowanie biura w miejscu o dużej konkurencji może być zabójcze dla młodego przedsiębiorstwa.

Odpowiednia powierzchnia

Zastanawiając się jakie biura do wynajęcia w Katowicach będą odpowiednie dla profilu prowadzonej działalności bezwzględnie należy przemyśleć, jaka będzie nam potrzebna powierzchnia. Wbrew pozorom nie mamy pełnej dowolności.

Zgodnie z polskim prawodawstwem na każdego pracownika musi przypadać z góry określony minimalny metraż, który nie jest zajęty przez jakiekolwiek wyposażenie znajdujące się w biurze.

W tym kontekście należy się też zastanowić jaką ilość sprzętu będziemy potrzebować oraz czy planujemy zatrudnić w przyszłości większą ilość pracowników. Decydując się na wariant minimalny może się okazać, że biuro z czasem stanie się za małe.

Stan techniczny budynku

To, w jakim stanie technicznym jest budynek będzie miał bezpośredni wpływ na prowadzoną przez nas działalność gospodarczą. Na ogół oferowane biura na wynajem w Katowicach spełniają minimalne wymogi, aczkolwiek nie możemy brać tego za pewnik.

Należy się upewnić, iż w biurze nie będzie problemu z dostępem do nowoczesnych technologii, chociażby z szybkim internetem. Sprawdźmy też takie kwestie jak ogrzewanie i klimatyzacja.