Skip to content Skip to footer

Wypoczynek w Sandomierzu

Szukając miejsc wypoczynkowych, warto znaleźć teren, który jest względnie niewielki, a jednocześnie spokojny. Szczególnie jednak gdy w okolicach można natknąć się na wspaniałe widoki, to mamy do czynienia z idealnym miejscem na wakacje. Taki niewątpliwie jest Sandomierz, który zapewnia wspaniałe wrażenia, dzięki swojemu unikalnemu położeniu.

Zakwaterowanie

Przed wyjazdem do Sandomierza, należy rozejrzeć się za odpowiednim noclegiem. Najlepszym miejscem jest takie, które zapewnia bezpieczeństwo i komfort, a jednocześnie położone jest w niedalekiej odległości od ważnych obiektów turystycznych.

Takie możliwości dają miejsca noclegowe Grill Solo. Na stronie grillsolo.pl można znaleźć właściwą ofertę dla każdego – są tutaj pokoje jednoosobowe, jak i te dla większej ilości osób. Każda osoba, która zakwateruje się w tym miejscu, dostaje dodatkowo butelkę wody mineralnej, mydło, szampon, suszarkę do włosów i ręcznik.

Nie ma problemu z dostępem do internetu, dzięki łączu Wi-Fi. Pokoje są klimatyzowane, co pozwala na idealne dostosowanie miejsca do warunków atmosferycznych.

Grill Solo jest także przygotowane na przyjazdy samochodem. Znajduje się tutaj monitorowany parking, który gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim turystom.

Także rodziny z dziećmi są tu mile widziane – dla nich stworzony został plac zabaw, a także miejsce do grillowania.

Jeżeli klienci chcą się zapoznać z wyglądem noclegowni, mogą tego dokonać, wchodząc na stronę grillsolo.pl

Atrakcje zabytkowe w pobliżu

Niedaleko obiektów noclegowych Grill Solo znajduje się Starówka. Jest ona wyjątkowa pod względem swojego kształtu. Rynek w Sandomierzu jest kwadratowy, natomiast dokładnie na jego środku stoi gotycki ratusz, którego również nie sposób nie zauważyć. Charakterystyczne kamienice z przełomu XIV i XV wieku również są godne podziwu.

W pobliżu znajduje się Zamek Królewski ufundowany przez Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Dzisiaj jednak niewiele pozostało z ówczesnej budowli obronnej. Współcześnie zamek służy jako Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Piękna natura

Sandomierz to jednak nie tylko zabytki historyczne. Turyści mogą do woli napawać się tutejszą naturą. Można obserwować wspaniały pejzaż z Gór Pieprzowych, jednych z najstarszych gór w Europie. Stąd rozciąga się wspaniała panorama na sandomierską Starówkę.

Duże wrażenie robi także Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Ma on wysokość nawet do 10 kilometrów, a od 2017 roku jest wpisany na listę pomników historii. Znajdują się tam drzewa liściaste – klony, kipy, wiązy, czy akacje.