Skip to content Skip to footer

Z przesiadką, czy bez?

Wiele osób wyjeżdża za naszą zachodnią granicę. Czasami po to, by odpocząć, częściej do pracy i rodziny. Każda taka podróż wymaga jednak przygotowania logistycznego i wybrania właściwego sposobu dotarcia do celu. Jednym z aspektów, który należy rozważyć jest pytanie – z jechać z przesiadką, czy bez niej?

Oszczędność czasu

Jazda bez przesiadek, czyli taka jak oferowana na stronie www.efectbus.pl to przede wszystkim oszczędność czasu. Każda przesiadka wiąże się z tym, że trzeba czekać na następny środek lokomocji.

Jeżeli nie ma czekania, to podróż przebiega sprawniej i szybciej. Tym bardziej, że nie ma też potrzeby wypakowywania toreb z luku bagażowego i przenoszenia ich do innego busa, pociągu, czy samochodu.

Wygoda

Podróż bez przesiadek to wygoda. Wystarczy zamknąć oczy, ułożyć się wygodnie na fotelu samolotowym z www.efectbus.pl… i można obudzić się na miejscu. Bez wysiadania, pilnowania trasy. Bez nerwów, że przegapi się swój przystanek, albo że nie zdąży się na następny środek lokomocji.

Taka podróż, to czysta przyjemność. Można się w jej czasie zrelaksować i odpocząć. Jest to szczególnie ważne, gdy jedziemy do pracy. W końcu, po dotarciu na miejsce – mało będzie czasu na odpoczynek.

Bezpieczeństwo

Warto pamiętać, że wysiadanie z busa w nieznanym terenie może okazać się niebezpieczne. To proszenie się o kłopoty. Łatwo, przecież trafić na kieszonkowca lub złodzieja, który po prostu podejdzie i wyrwie torbę z ręki. W momencie, gdy nie znasz ani okolicy, ani języka – nie masz szans go złapać. Możesz tylko patrzeć, jak dorobek twojego życia znika z obcym człowiekiem.

Dlatego bezpieczniejsze są podróże bez przesiadek. Nie ma potrzeby ruszać się z komfortowego busa aż do momentu dotarcia do miejsca docelowego. Czy można wymarzyć sobie lepsze rozwiązanie?

Bagaż

Wyjeżdżając za granicę należy wziąć ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Teoretycznie, można kupić je na miejscu, ale w takim wypadku należy liczyć się z wyższymi kosztami. Ponoszenie ich nie jest niezbędne, wygodniej jest zabrać wszystko, co potrzebne z własnego domu.

Liczne torby trzeba jednak nosić. Każda przesiadka oznacza przekładanie ich pomiędzy lukami bagażowymi oraz transport pomiędzy poszczególnymi środkami transportu. Każda taka czynność może spowodować uszkodzenie zawartości bagażu albo nadwyrężyć kręgosłup dźwigającej osoby.

Podróż bez przesiadek, całkowicie usuwa ten problem. Bagaż wkłada się do busa raz i tylko raz wyciąga. Nie trzeba go w żaden dodatkowy sposób pilnować ani dbać o niego.