Skip to content Skip to footer

Zimowe szaleństwo w Szczyrku

Wypoczynek w górskich miejscowościach to świetne rozwiązanie zarówno w czasie zimy, jak i wiosną, jesienią czy latem. Mało tego, zdecydowanie warto odwiedzić je, żeby przekonać się na własnej skórze, co mają do zaoferowania o każdej porze roku. Jednym z takich miejsc jest Szczyrk – miasteczko w Beskidzie Śląskim.

Zimowe szaleństwo

Szczyrk apartamenty to przede wszystkim bogata oferta dla miłośników narciarstwa. W tej górskiej miejscowości znajduje się największa w Polsce liczba wyciągów. Główny ośrodek narciarski to oczywiście Skrzyczne, który jest także największym szczytem tego rejonu. Znajduje się tam wiele tras narciarskich, skoczni, a także szkółek czy wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

Oprócz profesjonalnego zaplecza dla tradycyjnych narciarzy możliwe jest także uprawianie narciarstwa biegowego. W Szczyrku zlokalizowana jest malownicza trasa o długości 1,85 km, która spełnia wymogi, m.in. Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i można na niej rozgrywać zawody. Apartamenty Szczyrk są świetnie dostosowane dla turystyki zimowej.

Oczywiście w okresie zimy z powodzeniem odnajdą się tutaj także osoby, które nie jeżdżą na nartach. Ciekawe szlaki o różnych stopniach trudności, np. Klimczok czy Szyndzielnia oraz ścieżka nad Żylicą to idealne miejsca na piesze wędrówki.

Szczyrk noclegi wiosną i latem

Gdy zniknie śnieg w Szczyrku, odsłaniają się niezwykle malownicze tereny i piękna przyroda. Z powodzeniem więc apartamenty Szczyrk można rezerwować w ciepłych miesiącach, aby odpocząć w tych wyjątkowych górskich klimatach uprawiając piesze lub rowerowe wędrówki. Poza tym koniecznie trzeba również odwiedzić takie miejsca jak Sanktuarium na Górce czy Św. Jakuba Apostoła. Szczyrk noclegi to pensjonaty i hotele zlokalizowane zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, a także schroniska górskie, np. Skrzyczne.

Regionalne jadło i klimatyczne góralskie gospody

Miasteczko zapewnia również świetną bazę gastronomiczną – można spróbować regionalnego jadła, a także zachwycić się klimatycznym wystrojem lokalnych gospód i restauracji. Zarówno oferta gastronomiczna, jak i Szczyrk apartamenty trafią w gusta nawet szczególnie wymagających gości, którzy zawitają do tego malowniczego, górskiego miasteczka.