Skip to content Skip to footer

Gdzie nad morze zimą?

Wiele osób marzy o zimowym wyjeździe nad morze. W naszym klimacie takie wyjazdy nie należą do zbyt popularnych, bo w końcu śnieg i zima kojarzą się dużo bardziej z nartami i górami, niż z morzem. Niemniej są miejsca, które warto odwiedzić właśnie zimą. Gdzie one są? Dlaczego warto jechać nad morze zimą?

Największe ośrodki

Jeśli zastanawiasz się gdzie nad morze pojechać zimą, to powinieneś przede wszystkim skupić się na największych miejscowościach. W nich zimą wciąż będzie tętniło życie, chociażby ze względu na ich stałych mieszkańców. Dobrym pomysłem będzie wyjechanie do Kołobrzegu, Rewalu, Międzyzdrojów czy Łeby.

Mniejsze miasteczka takie jak Niechorze, Rowy czy Ustronie mogą mieć zdecydowanie mniej czynnych miejsc noclegowych. W tych miasteczkach będziesz mieć do dyspozycji także mniej sklepów i lokali gastronomicznych. Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza i szukasz spokoju, to być może właśnie one będą dla Ciebie dobrą destynacją. Tym bardziej, że zimą będziesz mieć okazję poznać te miejscowości bez tłumów turystów.

Sprawdź dojazd

Przed wybraniem miejsca, w które się udasz, powinieneś sprawdzić, jak wygląda dojazd do danej miejscowości. W przypadku małych miasteczek dojazd może być trudny, zwłaszcza gdy na drogach zalega już śnieg. W takim wypadku dobrze jest upewnić się wcześniej, jak wygląda trasa.

Jeśli jest ona szczególnie niebezpieczna, to trzeba rozważyć pokonanie jej w ciągu dnia, by była lepsza widoczność lub też skorzystanie z pociągu. Dzięki temu bezpiecznie dotrzesz do celu.

Atrakcje

Zanim podejmiesz decyzję, Gdzie nad morze powinieneś też dobrze sprawdzić atrakcje dostępne w danej miejscowości. Zimą organizowane są różnego typu koncerty, kameralne imprezy, kuligi, wspólne ubieranie choinek itd. Zwłaszcza w okolicy świąt w kurortach pojawia się wiele atrakcji, które mają zachęcić turystów do przyjazdu.

Szczególną uwagę zwróć na możliwość uczestnictwa w Wigilii lub imprezie sylwestrowej. To imprezy, z których możesz skorzystać, by wprowadzić do swojego życia odrobinę magii.