Branża turystyczna w Polsce przeżywa aktualnie ogromny rozkwit. Coraz bardziej świadomi swoich upodobań Polacy, szukają noclegu, który zachwyci ich nie tylko wysokim standardem świadczonych usług, ale również dostępnymi atrakcjami. Dobrze przemyślana strategia marketingowa może być kluczem do osiągnięcia sukcesu.
Strategia marketingowa hotelu przykład.
Promocja hotelu czy pensjonatu winna zacząć się na długo przed jego otwarciem, a dobrze przeprowadzona zapewni ośrodkowi pełne obłożenia już od pierwszego dnia. W dobie internetu, prawie każdy obywatel może się pochwalić kontem na przynajmniej jednym z portali społecznościowych, i to właśnie tam winny być skierowane pierwsze kroku marketingowców. Założenie profilu, na którym znajdą się aktualne zdjęcia obrazujące postępy prac remontowych, uśmiechniętych pracowników, a w konsekwencji wykończonych pomieszczeń, na pewno zainteresują szerokie grono odbiorców. Taka promocja hotelu to klucz do sukcesu.
Jak trafić do docelowej grupy odbiorców?
Klientom, zwłaszcza bardziej ekskluzywnych hoteli, do pełni szczęścia, poza dobrym śniadaniem i wygodnym łóżkiem, potrzeba zdecydowanie więcej. Strategia marketingowa hotelu winna zatem skupić się na pokazaniu dodatkowych atrakcji, które wyróżnią obiekt na tle innych, zlokalizowanych w okolicy. Należy zastanowić się na jakiej klienteli zależy właścicielom i dostosować przekazywane treści do wymagań potencjalnych odbiorców. Planując działalność opierającą się na organizowaniu konferencji i spotkań biznesowych, należy zadbać o to, aby komunikaty wypływające na światło dzienne były jak najbardziej profesjonalne. Warto również, rozesłać ofertę współpracy do większych firm i korporacji, z uwzględnieniem korzystnych warunków cenowych dla spotkań i związanych z nimi noclegów, odbywających się w dni powszednie, kiedy obłożenie jest niższe niż w weekendy i święta.
Zatrudnienie najwyższej jakości fachowców z dziedziny zarządzania i marketingu, może zwiększyć dochody obiektu nawet wielokrotnie, dlatego nie warto oszczędzać na strategii marketingowej. Należy jednak pamiętać, że obietnice zawarte w broszurach, czy na portalach społecznościowych muszą mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ zadowolony klient to wracający klient.