Skip to content Skip to footer

Blog o podróżach kamperem

Podróże kamperem to marzenie wielu obieżyświatów. Dla jednych stanowią wspomnienie romantycznych wypraw w stylu hippisów, innym kojarzą się z rodzinnymi wakacjami, podczas których nie trzeba się martwić o bookowanie hoteli. Jednych i drugich do decyzji o wyruszeniu w podróż zachęci kamper blog.

Kamper blog – północne inspiracje podróżnicze

Planując wakacyjne wojaże warto śledzić blogerów. Z ich relacji w mediach społecznościowych zaczerpniemy inspiracje, dokąd warto udać się w podróż kamperem.

Dysponując domem na kółkach przez okres 2 – 3 tygodni zwiedzimy nie tylko magiczne miejsca Polski, takie jak Ponidzie, Podlasie, czy Suwalszczyznę. Kamper jest idealnym rozwiązaniem na zwiedzanie Europy. Destynacją wręcz stworzoną do eksploracji kamperem są kraje skandynawskie, a w szczególności Norwegia. Słabo zurbanizowana, słynąca z bardzo drogich noclegów i deszczowej pogody jest mekką kamperów. Dzięki temu będziemy mogli nocować w uroczej zatoczce nad fiordem, cieszyć się ciszą i pięknem przyrody.

Dobrym pomysłem jest także tournee po krajach nadbałtyckich. Litwa, Łotwa i Estonia pozytywnie nas zaskoczą malowniczą Mierzeją Kurońską, postsowieckimi kurortami i egzotyką Saaremy i Hiiumy.

Skandynawia spodoba się także rodzinom z dziećmi. W Szwecji jest miasteczko Astrid Lindgren, gdzie króluje Pippi Pończoszanka, a w Finlandii oprócz świętego Mikołaja mieszkają także bajkowe Muminki.

Słoneczne podróże kamperem

Dom na kółkach to także możliwość wycieczek objazdowych po południu Europy. Pierwszą słoneczną inspiracją, którą podpowiada Kamper blog jest Portugalia i Hiszpania. Bajeczne plaże, monumentalna architektura i pyszne jedzenie to główne motywy wyboru tego kierunku. Dużą popularnością cieszą się także Włochy. Słoneczna Italia niemalże na każdym kilometrze drogi oferuje atrakcje turystyczne, od alpejskich szczytów na aż po Sycylię.

Godną polecenia, choć może nieco mniej oczywistą opcją będzie objazdówka kamperem po Bałkanach. Ten wielokulturowy kocioł ma do zaoferowania o wiele więcej niż chorwackie plaże. Dzika Serbia, czy zaskakująca Bośnia i Hercegowina są kierunkami na niezapomniane wakacje. Mając zawsze przy sobie nocleg, będziemy wolni i otworzą się przed nami możliwości, jakich nie stworzy najlepsze nawet biuro podróży.