Skip to content Skip to footer

Jak ciekawie urządzić ogród?

Podwórko lub ogród to miejsce, których nie można pominąć przy aranżacji i urządzaniu domu. Przestrzeń ta jest istotna ze względu na możliwość relaksu, ale również stanowi często wizytówkę całego otoczenia. Czy popularne dziś kule ozdobne do ogrodu lub ich wersje świecące są dobrym pomysłem?

Projektowanie ogrodu

Podczas urządzania przydomowego terenu najczęściej skupiamy się na roślinach. To one stanowią bazę – bez nich ogród nie ma przecież racji bytu. Poza tym ważny jest również wszelkiego rodzaju sprzęt. Wiele osób wybiera meble i urządzenia do zabawy i odpoczynku – wystarczy tu wymienić huśtawki, hamaki, krzesła, fotele, ławki i stoliki, a także trampolinę czy zjeżdżalnię dla najmłodszych. Elementy rekreacyjne to jednak nie wszystko. Trzeba zadbać również o dekoracje i oświetlenie. W tym przypadku dobrze sprawdzą się na pewno kule ozdobne do ogrodu, które dobrze wkomponują się w całe otoczenie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, np. żywicy czy betonu, i pomalowane na dowolny kolor. Istnieją również szklane lub polietylenowe wersje świecące kul z modułem LED wewnątrz.

Światło w ogrodzie

Wspomniane kule świecące do ogrodu to funkcjonalne produkty. Dają jasność, zapewniając dobrą widoczność przestrzeni po zachodzie słońca, a dodatkowo nadają całości bardzo miłej dla oka aury. Natężenie ich światła nie jest przytłaczające, ale z powodzeniem wystarcza do codziennego użytku. Kule solarne do ogrodu można zamontować np. wzdłuż chodnika, ogrodzenia, schodów czy podjazdu. Dobrze oświetlą wówczas drogę, zapobiegając wszelkim wypadkom. Ich walorem jest również wygląd i estetyka – prezentują się bardzo elegancko, robiąc spore wrażenie na osobach z zewnątrz. Ich ważną cechą jest bardzo duża wytrzymałość, przez co nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem silnego wiatru lub deszczu.

Kule do ogrodu – rodzaje

Istnieje wiele modeli tego typu produktów. Część z nich można także stosować wewnątrz domu. Kule solarne do ogrodu w wielu przypadkach mają właściwości wodoodporne, przez co można wykorzystać je również na np. na oczku wodnym czy basenie. Działają na bazie energii słonecznej, zatem są wygodne, proste i niedrogie w użytkowaniu. Producenci proponują również kule świecące do ogrodu, które zasilane są prądem elektrycznym. Okablowanie wymaga już jednak bardziej złożonego montażu, choć efekt może być naprawdę nieprzeciętny. Jeśli chcemy jednak uzyskać jak najszybszy efekt i nie mieć kłopotu z rozmieszczeniem poszczególnych elementów oświetleniowych, wówczas wystarczy nabyć bezprzewodowe kule solarne do ogrodu w dowolnej formie, wielkości i kolorze.