Skip to content Skip to footer

Tworzenie gier komputerowych w wielkich studiach

Game developerzy starają się, by miłośnicy gier RPG i nie tylko mieli mnóstwo ciekawych opcji do wyboru. Możemy więc grać w pełne krwi i strachu przygodówki, rozwiązywać łamigłówki, wcielać się w postaci kucharzy, inwestorów czy płatnych morderców. Dzięki wielu rodzajom gier przeznaczonych dla różnych odbiorców, każdy może znaleźć tu coś w sam raz dla siebie.

Tworzenie gier współczesnych

Obecnie gracze mają bardzo wysokie wymagania dotyczące tego, za co płacą niemałe pieniądze. Przetestowali już w życiu wiele lepszych i gorszych gier, więc wymagają czegoś, co absolutnie zwali ich z nóg. Tworzenie gier 2d jest zatem procesem bardzo czasochłonnym i pochłaniającym ogromne pieniądze, by sprostać oczekiwaniom odbiorców. Game developerzy pracują obecnie w ogromnych studiach nagraniowych. Zatrudniają nie tylko programistów i grafików, ale też aktorów, dźwiękowców i wiele innych osób odpowiedzialnych za różne procesy powstawania gry. Bardzo często tworzenie gier odbywa się jednocześnie w wielu krajach! Jest to konieczne, by móc uzyskać lokacje osadzone we współczesnych realiach, odzwierciedlić możliwie jak najlepiej różne charakterystyczne odgłosy, poznać dziką naturę, którą chce się oddać w grze.

Czas i pieniądze

Często bywa tak, że game developerzy tworzą grę przez rok czy dwa lata. Jest to czas niezbędny do tego, by móc stworzyć grę na miarę XXI wieku, która sprosta wymaganiom odbiorców. Obecnie są oni naprawdę wymagający. Mają porównanie z grami sprzed lat i wiedzą, jaka jest ich grywalność, co było przyjemne i miało swój klimat, a co jest do poprawy. Częste zarzuty dotyczą grafiki, która z gry na grę staje się coraz bardziej realistyczna i zaawansowana. Poza tym, w nowoczesnych grach producenci skupiają się bardzo mocno na charakterystyce głównych postaci, trudności i realności wykonania poszczególnych misji i na innych aspektach. To, co wydaje się być dla postronnego obserwatora względnie ciekawe, dla wytrawnego gracza może być niewystarczające lub zbyt mało ambitne. Celem game developerów jest więc tworzenie gier takich, by ci najbardziej zaawansowani gracze przez wiele tygodni mieli co robić przed swoimi specjalistycznymi komputerami przeznaczonymi właśnie do obsługi gier. Dzięki ich staraniom i wychodzeniu naprzeciw odbiorcom, producenci gier zarabiają gigantyczne sumy na swoich hitowych produkcjach. Są to kwoty idące w dziesiątki, a często i setki dolarów w ciągu kilku tygodni od premiery gry! Nie wystarczy zatem wydać mnóstwo pieniędzy na grę – trzeba jeszcze dokładnie poznać rynek i wiedzieć, na co odbiorcy są w stanie wydać swoje ciężko zarobione pieniądze!